Αναχώρησε από την ζωή Καππάτος Χρήστος

Συζήτηση γιὰ διάφορα θέματα

Δημοσίευσηἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ » Τετ 15/03/2017 16:04

Με οδύνη ανακοινώνουμε ότι αναχώρησε από την ζωή ο συνοδοιπόρος μας στη δημοθοινία και Καππάτος Χρήστος 51 ετών.

Ο εκλιπών ήταν Κεφαλλονίτης, δεινός ερευνητής και μελετητής της Ελληνικής Μυθ-ολογίας και μας χάρισε αρκετές από τις μελέτες και εργασίες του στην δημοθοινία. Προσωπικά γνώρισα τον κύριο Καππάτο και οφείλω να ομολογήσω πως ήταν ένας άνθρωπος που κατείχε ευρεία γνώση περί της Ελληνικής Μυθ-ολογίας, αλλά και των οικονομικών επιστημών.

Οι μεταξύ μας συζητήσεις ήταν για εμένα ένα πολύ μεγάλο σχολείο! Εκτός αυτού βοήθησε παντοιοτρόπως με άδολα κίνητρα και τρόπο ανθρώπους που σε κρίσιμες στιγμές είχαν ανάγκη. Θέλω από εδώ να συλληπηθώ και να ευχηθώ στη σύζυγο και στα τέκνα του Καππάτου Χρήστου να ζήσουν να τον θυμούνται
Τα γαλόνια όπως έλεγε ο Στρατηγός Μακρυγιάννης τα παίρνεις στη μάχη.
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 507
Ἐγγραφή: Παρ 30/11/2001 20:38

Δημοσίευσηἀπό ΝΑΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ » Τετ 05/04/2017 00:48

.....

Τάλω εξέφρασες για εκείνον με λίγα λόγια ακριβώς τον Άνθρωπο που γνώρισα και εγώ.

Δεν θα προσθέσω κάτι, απλά θα πρότεινα η "κύρια" έρευνα - εργασία του να "ανέλθει" σε κατηγορία πρός βλέψην όλων ( κατόπιν αδείας της οικογένειας ).

θα ήθελα με την σειρά μου να συλλυπηθώ την οικογένειά του και να εκφράσω την συμπάθειά μου πρός το πρόσωπό του.

Καλό παράδεισο Χρήστο.. καλούς Μακάριους νήσους..!
ΕΝ ΕΛ ΕΥ
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΝΑΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 147
Ἐγγραφή: Πέμ 02/01/2003 22:07

Ἐπιστροφὴ στην Γενικά

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση : Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 1 ἐπισκέπτης