ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΜΠΕΒΑΤΡΟ

Θέματα ποὺ δὲν ἀνήκουν σὲ μία ἐκ τῶν ἀνωτέρω ἐπιστημονικῶν κατηγοριῶν

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Δευ 09/09/2002 09:47

Αντιγράφω μόνο το μέρος της συνέντευξης που ο κ.Γκιόλβας αναφέρεται για το Μπεβάτρο.

- … Φοβήθηκαν ότι έχουμε το οπλικό σύστημα της φωτοδέσμης, το υπερόπλο.
- Μπορείτε να μας δώσετε λίγα περισσότερα για το μπεβάτρο ;
- Είναι το υπερόπλο. Κάτι ανάλογο είχε αναπτύξει ο Τέσλα και το είχε δώσει στους Σέρβους. Οι Αμερικάνοι δίστασαν να βομβαρδίσουν τη Σερβία γιατί περίμεναν λεπτομερείς πληροφορίες για το υπερόπλο του Τέσλα. Όταν εμένα με κάλεσαν οι Σέρβοι και το είδα το Σεπτέμβρη του 1988 ή 1989 – δεν θυμάμαι ακριβώς – τρόμαξα ,γιατί το είχαν κρυμμένο μόλις 4 μέτρα κάτω από το έδαφος. Όταν οι Αμερικάνοι πήραν όλες τις πληροφορίες που χρειαζόταν βομβάρδιζαν το λόφο με το υπερόπλο 24 ώρες το 24ωρο. Το δικό μου το έχω κάτω 18 μέτρα υπό το έδαφος σε κάποιο σημείο στο Όλυμπο και έχω πάρει τέτοιες προφυλάξεις που είναι αδύνατον να το ανακαλύψουν, αλλά και να το ανακαλύψουν δεν θα καταφέρουν να το καταστρέψουν.
- Σε ποιο στάδιο ανάπτυξης βρίσκεται το μπεβάτρο ;
- Έφτασα το μπεβάτρο μέχρι ενός σημείου. Τώρα χρειάζομαι δαπάνες 1,5 δισεκατομμυρίου, για να καταφέρω να βγάλω το πλάσμα. Μάλιστα είχα προβλήματα πριν λίγους μήνες με ένα φορτηγό με το οποίο μετέφερα ηλεκτρονικά μηχανήματα σε μια βάση μας στον Όλυμπο. Δεν μπορώ να κινηθώ καταλαβαίνετε, είμαι υπό συνεχή παρακολούθηση….
- Έχοντας στα χέρια μου το μπέβαρτο θα ήμουν ανίκητος. Με ένα χτύπημα θα έριχνα για παράδειγμα όλους τους δορυφόρους των Αμερικανών ή όποιων θα έκρινα εγώ σκόπιμο
- Τόσο μεγάλες δυνατότητες έχει αυτό το όπλο;
- Και ακόμη μεγαλύτερες. Το μπεβάτρο ίσως να είναι το απόλυτο όπλο. Δεν μπορείτε να φανταστείτε την ισχύ του.

Δεν γράφω παραπάνω γιατί μετά ο κ.Γκιόλβας αναφέρει ονόματα στην συνέντευξη και δεν θα ήθελα να πάρω την ευθύνη και να τα γράψω (στιγματίσω).

Πρός Ikaros
Συγνώμη αλλά παρανοήσες.Δεν αναφέρομαι στον κ.Γκιόλβα αλλά γενικότερα στο συγκεκριμένο βιβλίο.

Πάντα φιλικά Γιώργος
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΒΛΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ » Τετ 11/09/2002 02:17

Πολύ απαιςιόδοξος, είναι ο κος Γκιόλβας.
Έλαβες το μήνυμα;
ΒΛΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 474
Ἐγγραφή: Σάβ 02/02/2002 13:01

Δημοσίευσηἀπό ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ » Πέμ 31/10/2002 19:40

Απόσπασμα (ΕΛΕΦΗΝΩΡ @ 06 Σεπ. 2002,18:01)
Μπορείτε να βρείτε συνέντεύξη του Γεωργίου Γκίολβα στο βιβλίο <Το Αίνιγμα Των Ε> από τις εκδόσεις Εσωπτρόν (αν δεν κάνω λάθος). Στην συνέντευξη αυτή μιλάει και για το Μπεβάτρο.
Αν μπορέσω να αντιφράψω την συνέντευξη και να την δημοσιεύσω θα το κάνω από την Δευτέρα. Γενικά το συγκεκριμένο βιβλίο δεν είναι και ότι καλύτερο κυκλοφορεί (για να μην πώ τίποτα χειρότερο..)

Πάντα Φιλικά Γιώργος

ΦΙΛΕ ΓΕΩΡΓΙΕ

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ Γ.ΓΚΙΛΒΑΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΑΡΘΡΟΤΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ "STRAGE".
ΔΕΝ ΘΙΜΑΜΕ ΑΚΡΙΒΟΣ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΤΑ ΤΕΥΧΟΙ,ΑΝΑΜΕΣΑ 1-5.\

ΦΙΛΙΚΑ "GRIPAS"
ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 405
Ἐγγραφή: Κυρ 12/05/2002 12:05

Δημοσίευσηἀπό ΛΟΝΔΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ » Πέμ 31/10/2002 20:00

Απόσπασμα (gripas @ 31 Οκτ. 2002,11:40)
Απόσπασμα (ΕΛΕΦΗΝΩΡ @ 06 Σεπ. 2002,18:01)
Μπορείτε να βρείτε συνέντεύξη του Γεωργίου Γκίολβα στο βιβλίο <Το Αίνιγμα Των Ε> από τις εκδόσεις Εσωπτρόν (αν δεν κάνω λάθος). Στην συνέντευξη αυτή μιλάει και για το Μπεβάτρο.
Αν μπορέσω να αντιφράψω την συνέντευξη και να την δημοσιεύσω θα το κάνω από την Δευτέρα. Γενικά το συγκεκριμένο βιβλίο δεν είναι και ότι καλύτερο κυκλοφορεί (για να μην πώ τίποτα χειρότερο..)

Πάντα Φιλικά Γιώργος

ΦΙΛΕ ΓΕΩΡΓΙΕ

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ Γ.ΓΚΙΛΒΑΣ ΣΕ ΚΑΠΙΟ ΑΡΘΡΟΤΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ "STRAGE".
ΔΕΝ ΘΙΜΑΜΕ ΑΚΡΙΒΟΣ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΤΑ ΤΕΥΧΟΙ,ΑΝΑΜΕΣΑ 1-5.\

ΦΙΛΙΚΑ "GRIPAS"

Αγαπητέ Γρίπα

το τεύχος κατά ακρίβεια είναι το νούμερο 2

φιλικά

πρίγκηπας
ΛΟΝΔΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 436
Ἐγγραφή: Τετ 20/03/2002 21:30

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ » Παρ 01/11/2002 01:04

Μια κάπως σχετική ερώτηση:

Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΚΙΟΛΒΑΣ, που κυκλοφόρησε πρόσφατα ένα βιβλίο-"αλμανάκ" (όπως το ονομάζει) <<ΟΜΑΔΑ Ε: 2011>> (ή κάτι παρόμοιο) τι σχέση έχει με τον ΓΕΩΡΓΙΟ ΓΚΙΟΛΒΑ ;

Χαιρετισμούς,
::Λάμπρος
ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ

Δημοσίευσηἀπό ΝΙΚΟΛΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ » Παρ 01/11/2002 06:04

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΙΤΛΟΦΟΡΕΙΤΑΙ "ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ολική επαναφορά ...2011" ΚΑΙ "ΠΩΛΕΙΤΑΙ" ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ "Δημήτρης Γιόλβας" ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΚΙΟΛΒΑΣ...
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΝΙΚΟΛΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Παλαιό μέλος
Παλαιό μέλος

Δημοσ.: 1372
Ἐγγραφή: Πέμ 17/01/2002 02:28

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ » Δευ 04/11/2002 01:41

ΑΧΑ!! Αυτό δεν το πρόσεξα!! Ευχαριστώ φίλε Στύρακα.
ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ

Δημοσίευσηἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ » Δευ 04/11/2002 02:07

ΣΕΒΑΣΤΟΤΑΤΟ ΜΑΣ Ε Λ Λ Η Ν Ο Π Ο Υ ΛΑΜΠΡΕ.
Λυπάμαι όπου άναγκάζουμαι νά πληροφορήσω, τόσο ΄Εσένα, όσο καί τού άλλους Συμπορευτές Μας, πώς φυσικό πρόσωπο καί << Συγγραφέας>> μέ τό όνοματεπώνυμο Δημήτιος Γιόλβας
δέν ύπάρχει.
Τό όνοματεπώνυμο αύτό είναι άνύπαρκτο. Τό βιβλίο, τό όποίο ύποτείθεται πώς έχει γράψει καί ύπογράψει, είναι μία άκόμα άπάτη, ένός έκ φτηνών έλληνεμπόρων τής Θεσσαλονίκης.
Εύχομαι καί έλπίζω, αύτοί οί φτηνοί έλληνέμποροι, πλαστογράφοι, οίκιοποιητές κόπων καί μόχθων άλλων καί άπατεωνίσκοι, όπου <<κατά σύμπτωσιν>> (;) όλοι είναι κάτοικοι Θεσσαλονίκης, νά είναι μόνο κοινοί έλληνεμποροι,άπατεώνες κ.λπ καί όχι καί συνειδητά ή έστω άσυνείδητα όργανα καί φερέφωνα τού Σιωνισμού.
Αύτα πρός τό παρόν΄
΄Οσο δέ άφορά τό<<Μπέβατρον>> αύτό δέν είναι όπλο. Είναι ένας μικρός πυρηνικός άντιδραστήρας, τόν όποίον έχει ό πραγματικός πυρηνικός Φυσικός καί ΕΛΛΗΝΑΣ Γεώργιος Γκιόλβας, τόν όποίον έχρησιμοποίησε καί χρησιμοποιεί διά τήν δόμησιν ...... φωτοδέσμης.......

Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Δημοσ.: 808
Ἐγγραφή: Δευ 02/09/2002 22:27

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Δευ 04/11/2002 15:07

Φίλε ΕΥΣΤΑΘΙΕ (gripas)
Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά δεν διαβάζω τέτοιου τύπου είδους περιοδικά (γενικά δεν ασχολούμαι και πολύ με τα του τύπου) και όσο για το βιβλίο που προανέφερα το αγόρασα σχετικά φτηνά από ένα πάγκο στο Σύνταγμα για να το διαβάσω στο λεωφορείο.

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου είμαι ΚΑΤΑ οποιουδήποτε ατόμου που στιγματίζει ανθρώπους (αναφέροντας ονόματα) και ειδικά σε αυτά τα θέματα που είναι αρκετά λεπτά. Η προηγούμενη δημοσίευση είχε ως στόχο την διαφώτιση της συζήτησης και τίποτα άλλο.

Πάντα Φιλικά Γιώργος
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Τρί 05/11/2002 01:54

Είδα διαφήμιση του παραπάνω βιβλίου (ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ολική επαναφορά ...2011" συγγραφέας Δημήτρης Γιόλβας....)στην εκπομπή του Κ.Βελόπουλου.Μου κάνει εντύπωση πώς ένας υποτιθέμενος αγωνιστής διαφημίζει βιβλία ανύπαρκτων συγγραφέων......Αυτός δεν ελέγχει το τί ο ίδιος προτείνει;;;;
ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 35
Ἐγγραφή: Τετ 30/10/2002 01:43

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Ἄλλα ἐπιστημονικὰ θέματα

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση : Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 1 ἐπισκέπτης