Ποιοι κρυβονται πισω απο το χτυπημα της Νεας Υορκης ;;;;

Χῶρος ἀνταλλαγῆς ἀπόψεων

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Κυρ 19/05/2002 00:52

...KAI XAIΡΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΜΨΑ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ (ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΟΡΑΣΗ, ΟΣΟ ΣΤΟΝ ΗΧΟ, ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ, ΤΗΣ ΟΣΦΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΑΦΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΣΕ ΑΛΛΑ)...ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ, ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ (ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ...χεχεχε !!!)

ΤΙ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ?

ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ?...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕΙΣ (ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΑ ΔΙΑΚΕΙΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΛΟΣΟΦΟ)

(Διορθώθηκε από KAPMANOP στις 10:57 μμ on 18 Μάι 2002)

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Κυρ 19/05/2002 02:01

Πριν προχωρήσεις, δυο λόγια καλέ μου φίλε!!!

Και από σένα πιστεύω γίνεται καλοπροαίρετα…. Έμαθα να είμαι ελεύθερος από κάθε είδους ΕΙΔΩΛΟ / ΘΕΪΚΟ η ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ (χάρις και σε αυτόν)… επομένως και από τον ΙΔΙΟ!

Τα λόγια του (ΑΡΕΤΗΣ)… είναι ελεύτερα από οδηγούς και καθοδηγούς…μιας και ανοίγουν ΠΥΛΕΣ στο σώμα σου* περιττό να σου πω πως φτάνει μόνο μια…για να δεις τον ουρανό… από την ΚΑΛΗ!..

Αυτή την κατάσταση που περνάς μετά από τα λόγια του ΑΡΙΟΥ…αν πάντα φιλικά μου επιτρέπεις… ΖΗΣΕΤΗ ΟΛΙΚΑ….κινήσου μαζί της….

Δεν ξέρω οι ΠΥΛΕΣ της ΠΥΛΟΥ… μα οι δικές μας, σίγουρα δεν ανοίγουν σαν υπάρχει ΘΥΜΟΣ, ΠΟΝΟΣ, ΣΥΝΧΗΣΗ κλπ κλπ

Γράψε ότι θες για τον ΣΩΚΡΑΤΗ, όχι ΑΡΙΑΝΑ λόγια…
(Με το συμπάθιο ΑΡΙΕ, δεν συμφωνώ με κανενός τη διαγραφή…μα αν υπήρξατε φίλοι, και μέσα σου υπάρχει πνεύμα, γνωρίζεις τι οφείλεις….)

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ » Κυρ 19/05/2002 05:24

Είτε έχει έιτε δεν έχει σχέση με το κτύπημα η "Ε" Κάρμανωρ να ξέρεις ότι στο τέλος βοήθησε περισσότερο τους Αμερικανούς παρά να τους βλάψει. Μετά τα κτυπήματα οι Αμερικανοί "έβαλαν χέρι" και στην Κεντρική Ασία, σε πρώην σοβιετικές χώρες κ.λπ. Άγγιξαν την Κίνα και έκατσαν στο στομάχι της Ρωσσίας. Απ'εκεί θα περάσουν οι αγωγοί πετρελαίων που θα δώσουν ακόμα περισσότερα χρήματα στα καρτέλ. Τώρα η CIA και η παρέα της θα συνεχίσουν το εμπόριο ναρκωτικών με περισσή ευκολία. Το Αφγανιστάν, όπως και ότι το περιβάλλει έγιναν τώρα Αμερικανικά προτεκτοράτα, και από εκεί θα συνεχίσουν την προέλαση τους. Ο κόσμος, τρομοκρατημένος, απεμπολεί την (όση απέμεινε) ελευθερία του στο όνομα της "ασφάλεια". Αρχίζω να πιστεύω ότι μπορεί ακόμα να το προξένησαν και οι ίδιοι στον εαυτό τους, αφού φέρνουν το κόσμο ένα βήμα πιο κοντά στην Νέα Παγκόσμια Τάξη.

Τουλάχιστον αυτή είναι η γνώμη μου - σε "ανθρώπινο" επίπεδο αν θέλεις. Τύπωσα (μου φαγες το μελάνι άτιμε - 112 σελίδες!!) και διάβασα ολόκληρο το θέμα σου περί Αρκτούρου-Παρνασσού-Κθούλου-μπιν Λάντεν και ομολογώ πως λίγα κατάλαβα, αν και δίνεις μια τελείως διαφορετική διάσταση στο όλο θέμα.

Γνώμη μου πάντα!!!! ;)

Χαιρετισμούς,
::Λάμπρος

ΥΓ - Αυτό το περί "Ε" έτσι το πέταξα, δεν περίμενα να έχει κάποια σχέση.

ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Κυρ 19/05/2002 05:28

Πάντως ο Mπους όσο βομβάρδισε βομβάρδισε με συμβατικές μπόμπες (πόμπες επί το κυπριακότερον) εν αντιθέσει με τον κλίντον στον πόλεμο της βοσνίας.
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ » Κυρ 19/05/2002 09:35

Ο λόγος μάλλον που το έκανε αυτό είναι για να μην κατηγορηθεί, όπως ο Κλίντον. Δεν είναι και λίγες όμως οι πόμπες που έπεσαν στο Αφγανισταν... μαζί με τα τρόφιμα - που είχαν και το ίδιο χρώμα με τις πόμπες!

Χαιρετισμούς,

ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Κυρ 19/05/2002 12:51

ΑΓΑΠΗΤΕ ΛΑΜΠΙΚΕ

ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥΔΙΑΣΤΑΤΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΛΘΟΥΝ

ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΛΑΤΩΝΑ

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΧΑΙΡΕΙΣ ΤΗΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΜΟΥ

ΦΙΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΥΚΑΡΑ. 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΚΟΣΜΟ...ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΕΔΕΛΙΚΗ...

ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΥΛΕΣ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣΩΣΤΑ...ΑΥΤΗ Η "ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ" Η ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ Ε ?....ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 3...

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ » Δευ 20/05/2002 12:22

to thema einai megalo kai arketa poliploko kai polidiastato

pantos einai poloi aftoi pou emplekonte se afthn thn istoria
kai afto fenete apo pola pragmata pou den eksigounte

ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 405
Ἐγγραφή: Κυρ 12/05/2002 12:05

Δημοσίευσηἀπό ΓΡΥΠΑΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ » Παρ 24/05/2002 23:08

Φίλε Λάμπρο, έχω μιάν απορία: ανακοινώνουν (και μάλιστα διαρκώς) οι αμερικάνοι ότι επίκειται τρομοκρατικό χτύπημα στις ΗΠΑ ( το οποίο μάλιστα δέν θα μπορεί να αποσοβηθεί, όπως μας λένε εσχάτως). Αυτό κατά τη γνώμη μου, δύο πράγματα μπορεί να συμαίνει: ή οτι οι ΗΠΑ είναι ένα τεράστιο μπάχαλο το οποίο κανείς δεν είχε καταλάβει, ή ότι όλα αυτά τα κάνουν μόνοι τους (για κάποιον ή κάποιους λόγους) και απλώς τα προαναγγέλλουν. Το να μπορούν κάποιοι ταλαίπωροι με τα όποια λεφτά του όποιου Λάντεν να κάνουν κάτι τέτοιο στη μοναδική υπερδύναμη, εμένα μου φαίνεται αδιανόητο...
ΓΡΥΠΑΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 109
Ἐγγραφή: Σάβ 02/03/2002 20:22

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ » Σάβ 25/05/2002 09:58

τώρα κατάλαβα πως έχουμε και GRYPS και gripas στην Δημοθοινία...

anyway….

Φίλε GRYPS,

εκ πρώτης όψεως (δικής μου και μόνο όψεως βέβαια) :

1] Οι ΗΠΑ είναι μπάχαλο - δεν υπάρχει δημοκρατία, αλλά τιμοκρατία (ταιριάζει αυτό και στα άλλα που λέμε περί δημοκρατίας σε άλλα θέματα), και το "μπάχαλο", όπως αυτό της 11/9/2001 είχε κάποιο σκοπό, όπως π.χ. η επίθεση στο Αφγανιστάν (και η προετοιμασία της κοινής γνώμης για «αντιτρομοκρατικό» πόλεμο σε άλλες «κακές» χώρες τύπου, Ιράκ, Ιράν, Συρίας, Κούβας, Β. Κορέας, Υεμένης κ.λπ. κ.λπ) και ο "πόλεμος" κατά της "τρομοκρατίας" αφού κερδίζουν απ'αυτόν πολιτικά και οικονομικά οι ΗΠΑ αλλά και οι Μπούσηδες, οι μπιν Λάντοι, οι Ροκφέλλοι και άλλοι... (κατά την γνώμη μου)

2] Ναι, πιστεύω ότι τα προαναγγέλλουν, για να μιλάνε με τόση σιγουριά. Ο λόγος που το κάνουν είναι για να αποσπάσουν την προσοχή του κοινού από την αποκάλυψη του γεγονότος ότι είχαν γνώση για την 11 Σεπτ. (και αυτό αποδεικνύει περίτρανα ότι «έβαλαν το χεράκι» τους σε αυτό οι ίδιοι οι Αμερικάνοι...). Όλο το επιτελείο του Μπους, από τον Ράμσφελντ, την Κοντή-Λίζα Ράιζ και τον Μύλλερ του FBI αλλά και ο Μπους ο ίδιος έσπευσαν μετά την αποκάλυψη συγκεκριμένης γερουσιαστού (για την προ-11/9 γνώση της κυβέρνησης) να την διαψεύσουν και να μας «προειδοποιήσουν» για νέα κτυπήματα (είπαν ότι δεν είναι θέμα ΑΝ, αλλά ΠΟΤΕ θα κτυπήσουν...). Πιστεύω ότι είναι κίνηση απόπροσανατολισμού. Σπέρνουν τον φόβο και τον πανικό, για να αποκομίσουν τα κέρδη ύστερα...

3] Ο μπιν Λάντεν έχει σχέσεις με τους Μπούσηδες, αυτό το ανέφερα και πιο πριν. Έκαναν (κάνουν) business τα κοπέλια μεταξύ τους (π.χ. Carlyle Group και BAE Systems)... Τις τρομοκρατικές εγκατάστεις για παράδειγμα του μπιν Λάντου στο Αφγανιστάν τις έκτισε το (νόμιμο, κατά τους Αμερικανούς) Saudi bin Ladin Group με αμερικάνικη καθοδήγηση και χρηματοδότηση βέβαιως. Δηλαδή, «τα όποια λεφτά του όποιου Λάντεν» είναι τα λεφτά των ίδιων των Αμερικανών... Άλλωστε έιναι πασίγνωστή η «συνεργασία» τους εναντίων των Σοβιετικών, οι τότε “freedom fighters”… α χα χού χα !!!

4] Και για να δεις ότι όλα έχουν οικονομικά κίνητρα... Ξέρεις πόσα έβγαλε η εταιρία που κατασκευάζει το φάρμακο εναντίoν του άνθρακα Cipro από τον βιολογικό πανικό που προκλήθηκε σε τόσο μεγάλη κλίμακα ανά το παγκόσμιο μετά από δύο-τρείς μολυσμένες επιστολίτσες;;; Για να φανταστείς, ακόμα και η μητέρα μου (που είναι πολύ ψύχραιμη) με ρώτησε αν θα ήταν καλά να προμηθευόμασταν και εμείς αυτό το Cipro, για καλό και για κακό… Και νομίζω κάπου διάβασα ότι οι Μπούσηδες έχουν σχέση με την εταιρία που το κατασκευάζει... (μόλις εξακριβώσω θα σας πω)

Αν γίνει και δεύτερο θεαματικό «τρομοκρατικό» κτύπημα στην ΗΠΑ (που αυτός είναι και ο κύριος λόγος που είναι θεαματικό) τότε οδεύουμε πολύ κοντά στον απόλυτο έλεγχο... θα συσπειρωθούμε δίπλα στους «καλούς», «ειρηνικούς», «δημοκρατικούς», «σταυροφόρους» αντι-τρομοκράτες και έλεω της ασφάλειας μας θα τεθούμε υπό «ειρηνευτική» κατοχή... (είτε αυτή είναι των Η.Π.Α, του ΝΑΤΟ η του Ο.Η.Ε)

Γνώμη μου πάντα!!! ;)

Ο 16άρης φίλος σας,

ΚΑΟΥΛΛΑΣ ΛΑΜΠΡOΣ

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τρί 28/05/2002 01:04

MHPOS KSEREI KANEIS POU BORO NA BRO KAI NA DIABASO ALLA ARTHRA TOU PANAYIOTI TRAIANOU H TI AKRIBOS EINAI H THEORIA TOU YDROXOU?
πρώην μέλος

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Παγκοσμιοποίηση - Νέα Τάξη

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση: Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 0 ἐπισκέπτες