ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Χαρακτηριστικά, Δράση καὶ Στόχοι τους

Συμπληρωματικη Αναφορα

Δημοσίευσηἀπό ΜΠΟΡΜΠΙΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ » Παρ 26/09/2008 16:26

Για την ομάδα Εψιλον αμφιβάλω αν υπάρχει και αν υπάρχει δεν λειτουργεί με τη μορφη που θα θέλαμε εμείς οι Ελληνες (δηλαδη να προασπίζεται τα εθνικα μας θέματα) και αν δεν μπορουν να κανουν κατι αυτοι που βρισκονται υποτιθεται σε θεσεις κλειδια τι να κανει ο απλος πολιτης? Να φωναζει? Να κανει διαδηλωσεις? Και λοιπον? Θα ιδρώσει το αυτι κανενός?
Ακουστε κάτι όλοι καλά κάμερα σε εμένα παρακαλώ...!!!
14 Οκτωβρίου αν πάνε καλά τα πράγματα θα έχουμε την πρώτη επαφή με ΕΛ (απο τις πλειάδες) θα σαρώσουν όλες τις περιοχές στη γη στο γεωγραφικο πλάτος της Μεσογείου (θα ψάξουν δηλαδή για τους απανταχού Ελληνες και ίσως λέω ίσως ενεργοποιήσουν και τον Ιχωρ γιατί έρχεται το 2012)
Αυτά προς το παρόν δείτε και το λινκ που έχω περάσει στην ενότητα ενδιαφέρουσες συνδέσεις στο διαδίκτυο και περιμένω σχόλια δικά σας.
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΜΠΟΡΜΠΙΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 93
Ἐγγραφή: Κυρ 11/12/2005 21:24

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ » Σάβ 27/09/2008 12:50

Ακόμα με αυτά ασχολούμαστε;;;;
Εμείς τι κάνουμε ήθελα να ξέρω...;;;
"..ανέμισε το ουρανοφλεγόμενο Λοφίο της Θεάς Αθηνάς και η φωτιά της ξεχύθηκε στον Κόσμο ολάκερο..."

Ε-ΤΟΠΙΑ
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Παλαιό μέλος
Παλαιό μέλος

Δημοσ.: 1354
Ἐγγραφή: Σάβ 16/11/2002 00:08

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΤΣΙΜΠΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ » Σάβ 27/09/2008 19:48

ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ (3 ΦΟΡΕΣ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ) ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΟΤΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟ ΔΡΑΣΗ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ .ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ . ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΕΦΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΛΕΠΑΘΗΤΙΚΑ (ΟΣΟ ΑΝΟΗΤΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ) ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ .
ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΨΙΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ? ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ.
ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ?
ΑΘΗΝΑ
ΚΑΤΣΙΜΠΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 7
Ἐγγραφή: Δευ 18/02/2008 01:23

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΤΣΙΜΠΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ » Σάβ 27/09/2008 20:05

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΚΙ ΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΙΕΡΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ (ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ) ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΣΚΟΠΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΔΡΑΝΕΙΣ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ.
ΑΘΗΝΑ
ΚΑΤΣΙΜΠΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 7
Ἐγγραφή: Δευ 18/02/2008 01:23

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Σάβ 27/09/2008 22:34

Νεκτάριε,

περιμένουε από την Ομάδα Έψιλον να προασπίσει τα ελληνικά εθνικά συμφέροντα; Εμείς τί κάνουμε; Και εννοώ οι πολίτες. Λάμπουμε δια της απουσίας μας! Απλώς αναμένουμε σωτήρες, αυτόκλητους ή ετερόκλητους; Αυτό εγγύζει τα όρια της φαιδρότητος, ας μου επιτρέψεις....

Χριστίνα,
Καλώς Ήλθες στην Δημοθοινία και καλές Δημοσιεύσεις. Το γιατί ορισμένοι επιλέγουν να τοποθετήσουν το δισέψιλον σε αυτοκίνητα, να το φοράν στον λαιμό ή να στιγματίζονται (ο ελλγνικός ορισμός για το τατουάζ) είναι δικός τους λόγος και μπορεί να καλύπτιε δικές τους ανασφάλειες ή συμπλέγματα. Άλλωστε πάντοτε ο άνθρωπος ήθελε να προβάλλεται και να διαφέρει. Συχνάκις είναι και αυτό που λέμε "με ξένα κόλυβα μνημόσυνο"... Αναφορικά δε με την δράση μας, μπορούμε να δρούμε και να αντιδρούμε και ως πολίτες καθημερινώς. Δεν χρειάζεται να ενταχθείς σε μία ομάδα για να αγωνισθείς. Ας αρχίσουμε με τα μικρά, τα καθημερινά, αυτά τα οποία είναι δύσκολο να αποβάλει ο καθένας.....

Με φιλότητα,

ο εκ Σμύρνης,

Αλέξανδρος
πρώην μέλος

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΔΟΞΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ » Κυρ 28/09/2008 14:43

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΨΙΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ? ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ.
ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ?
ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ( ΕΧΟΥΜΕ ΛΑΙΚΗ ΑΓΟΡΑ )ΚΥΚΛΟΦΟΡΑΕΙ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΜΕΡΙΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ :?: :!:
ΔΟΞΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 39
Ἐγγραφή: Τετ 09/06/2004 20:09

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΛΑΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ » Κυρ 28/09/2008 19:46

Κάποτε ο κ.Ιωάννης Φουράκης είχε μιλήσει για τους Έψιλον.Ο ίδιος κάτι θα ξέρει για να το πει κ κάτι θέλει να μας δείξει.Δεν ξέρω αν υπάρχουν ή τι είναι απλά ελπίζω να το έκανε για να ξεσκεπάσει τους δήθεν ελληναράδες πλανόδιους πωλητές βιβλίων που το παίζουν πανεπιστήμονες.
τη ρωμιοσύνη μη την κλαίς
ΛΑΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 46
Ἐγγραφή: Πέμ 01/03/2007 23:40

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ » Τετ 28/01/2009 05:37

ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ἔγραψε:Ακόμα με αυτά ασχολούμαστε;;;;
Εμείς τι κάνουμε ήθελα να ξέρω...;;;

Καλέ μου Γρηγόρη, αναρωτιέσαι ακόμα! τι κάνουμε;! Να σου θυμίσω μερικές ασχολίες μας.
Διαβάζουμε χωρίς να κάνουμε πράξη αυτά που διαβάζουμε, φιλοσοφούμε χωρίς αποτέλεσμα, πίνουμε φραπέ στις καφετέριες (χαλαρά!), βλέπουμε τηλεόραση, και το καλύτερο μας να μιλάμε στους άλλους για Όραμα!!!

Για ποιο Όραμα άραγε μιλάμε;
Ξέρουμε τι σημαίνει η λέξη "Όραμα";
Είναι κοινό το Όραμα;
Αναρωτηθήκατε ποτέ αν μπορούμε να αντέξουμε τις ταχύτητες του;
Θέλει υπομονή, θυσίες, κόπο, και πάνω απ' όλα ήθος κύριοι. Πλέον πρέπει ν' αρχίσουμε να κάνουμε πράξη τα λόγια του Πυθαγόρα, του Πλάτωνα, του Αριστοτέλη, του Επίκουρου και τόσων άλλων, πράξεις και όχι λόγια, μπουχτίσαμε στα λόγια.

Δεν μιλάω για σπουδαία πράγματα, απλά που θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα, σεβασμός στην οικογένεια, στους γηραιότερους, στους νόμους. Απλά πράγματα ρε παιδιά, δεν είναι δύσκολο.

Και πιστέψτε έτσι δεν χρειαζόμαστε καμιά ομάδα.

Υ.Γ. Εμένα προσωπικά δεν μ' ενδιαφέρει αν υπάρχει η "ΟΜΑΔΑ Ε", αλλά για να είμαι σωστός ένα καλό μου έκανε η συγκεκριμένη ομάδα καθώς και οι συγγραφείς που έγραφαν για το εν λόγω θέμα. Πως με βοήθησε/αν;

Με τις παραπομπές που είχαν βιβλία για την συγκεκριμένη ομάδα στην αρχαία Ελληνική Γραμματεία, οπότε βλέποντας τες ψαχνόμουν στα βιβλία του "Πάπυρου", "Κάκτου" και "Ζήτρου", έτσι πείτε το στην αρχή ως περιέργεια. Πιστεύω ότι διαβάζοντας με και άλλα μέλη, θα συμφωνήσουν μαζί μου.
"ΓΕΜΙΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΤΩΡΕΣ"!
ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΟΔΥΣΣΕΥΣ

Δημοσ.: 598
Ἐγγραφή: Δευ 21/03/2005 18:26

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΠΕΡΟΥΚΑΝΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ » Δευ 16/02/2009 14:04

Από ότι άκουσα η εκπομπή Πύλες του Ανεξήγητου θα ασχοληθεί ξανά με το συγκεκριμένο θέμα το Σάββατο 21-2-09.
Ελλάς = φώς
ΠΕΡΟΥΚΑΝΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 283
Ἐγγραφή: Παρ 07/12/2007 00:08

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ;

Δημοσίευσηἀπό ΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ » Πέμ 19/02/2009 23:46

Όντως θα συμμετέχει και ο κ. Φουράκης. Θα δουμε τι θα ειπωθεί, διότι στην προηγούμενη εκπομπή καταλάβαμε νομίζω όλοι ποιοί φοβούνται τους Έψιλον και τους Έλληνες, καθώς και την αναγέννησις του Ελληνισμού: Οι κάθε είδους μασώνοι!
Διόνυσος
ΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 517
Ἐγγραφή: Τρί 27/03/2007 18:24

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Μυστικὲς καὶ Φανερὲς Ὀργανώσεις

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση : Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 1 ἐπισκέπτης