Ανέλπιστα Νέα - Οργανισμός  E.N D.

Χαρακτηριστικά, Δράση καὶ Στόχοι τους

Δημοσίευσηἀπό ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ » Τρί 19/03/2013 12:11

ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ...ΠΡΩΗΝ ΜΕΛΗ ΤΗΣ END...
1 σχόλιο Πλάτων Πισατίδης | Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2013 11:02 πμ

ΤΑ ΑΔΙΚΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΤ. ΣΩΡΡΑ ΕΑΝ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΕΠΙΣΥΡΟΥΝ ΙΣΟΒΙΑ ...!!!
ΓΙΑΤΙ ΕΠΙ ΕΠΤΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΑ; ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ, ΟΥΤΕ Η ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ;
ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 1974 ΣΤΟ ΠΙΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΚΛΕΨΑΝ, ΤΟΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ "ΑΥΛΙΖΟΝΤΑΙ", ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟ ...!!!
ΖΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΠΡΟΔΟΤΙΚΗΣ ΞΕΥΤΙΛΑΣ ...!!!
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΚΑΙ ΜΗ, ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΜΕ ΧΕΙΡΟΠΕΔΕΣ, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ, ή ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΕΝΟΧΗ ΤΟΥΣ ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ Ο ΣΩΡΡΑΣ, ΠΟΙΟΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΦΡΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ, ΟΣΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΜΕ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΟΣ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ (ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ), ΓΙΑ ΕΠΤΑ ΜΗΝΕΣ, ΚΑΜΙΑ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΑ, ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ-ΑΜΕΡΙΚΗ, ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΣΩΡΡΑΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ, ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ, ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΥΠΡΟ;;; ...
ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΝ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΤΙΚΗΣ ΤΟΥΣ ΟΜΑΔΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΟΝ ΣΩΡΡΑ, ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ, ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ, ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΩΚΕΙ ...
ΗΤΑΝ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΙΔΙΟΤΕΛΕΣ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ, Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΠΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΛΩΡΙΔΑ, ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΜΑΣΟΝΟ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΑΦΗΝΕ ΤΟΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑ ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ... ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΚΟΒΕ ... ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ... ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, Ο ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΑΓΓΕΛΑΤΟΣ, ΜΕ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ, (ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΕ), ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΑΡΤΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΑ VIDEO ΤΟΥ Y-TUBE ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗ, ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟΕΒΡΑΙΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΡΗΝΟ ...!!!
ΥΠ' ΟΨΙΝ ΟΤΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΝ ΜΑΣΟΝΙΑ, ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΘΕΝ ΦΙΛΛΕΛΗΝΙΚΗ, ΚΑΙ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΡΕΣΗ ΤΩΝ "ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΩΝ" ...!!!
ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΓΡΑΦΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ...
Ο Γ. ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΒΟΣΤΩΝΗ, ΠΙΣΤΩΛΗΠΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΟΣ, ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΥΝΑΣΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ, (ΑΡΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ), ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΜΕΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, ΑΛΛΑ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, (ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ-ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ), ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ Ο ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙ "ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ" ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΛΩΡΙΔΑ, ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ 2012, ΣΤΗΝ Β΄ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΞΗ, "ΑΡΤΕΜΗΣ ΣΩΡΡΑΣ ΝΕΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ", ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ, Ο ΚΑΘΕ "ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ", ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΩ I.B.O.E.'s ...!!!
ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ, ΕΑΝ ΕΥΣΤΑΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ E.N.D. ΜΑΝ. ΛΑΜΠΡΑΚΗ, ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΡΑΔΙΟΦ. ΣΤΑΘΜΟ ΤΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ ΣΤΙΣ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΙΑΛΤΟΥΡΙΔΗΣ, ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΓΕΙΛΕ ΟΤΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΟ ...!!!
ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΓΙΔΑ ΕΙΝΑΙ: ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟΤΕΛΗ ΘΕΟΔ. ΚΑΡΥΩΤΗ, (ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΔΩΣΕ ΣΤΙΣ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010, ΕΠΕΙΔΗ Ο ΣΩΡΡΑΣ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ $10,000,000.00 ΜΕΤΡΗΤΑ), ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΤΕ ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΤΗΝ F.B.I.???
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΟΙ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ, ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΝΟ, ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΚΙΝΗΤΡΑ, ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΗΔΗ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΩΡΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΥ, ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ, ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΘΗΣΑΥΡΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ, ΤΙΣ 40 "ΟΛΟΧΡΥΣΕΣ" ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΕΣ ΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΗΜΗΣ "ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ", (ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΚΥΡΩΜΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ E-BAY ΕΝΑΝΤΙ $200-300.00 ΩΣ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ) ...
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝ. ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΩΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ-ΚΥΠΡΟΥ, ΟΠΟΥ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ, ΠΑΡ΄ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΔΑΡΕΣΤΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ:
Ο ΠΕΡΙΒΟΗΤΟΣ ΓΙΑΒΗΣ, ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΙΔΡΥΤΙΚΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ E.N.D. (ΜΕ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΤΗΓΓΕΙΛΕ ΚΑΙ Ο Μ. ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑ), ΠΙΕΖΕ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΥΩΤΗΣ ΤΟΝ ΣΩΡΡΑ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΟΜΟΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ...
ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ, ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΕ Ο ΣΩΡΡΑΣ, ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΠΟΡΗΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ, ΚΡΑΤΙΚΟ ΜΥΣΤΙΚΟ, (TOP SECRET) ...!!! ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΣΩΡΡΑ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ...!!!
ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΣΩΡΡΑΣ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΟ ΟΜΟΛΟΓΟ, ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ, ΠΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ...
ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΤΑ Ο ΣΩΡΡΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΙΣ ΥΠΟΠΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΔΟΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ, ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΑ ΝΑ ΑΠΑΞΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΔΕΞΙΑ-ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ...!!!
(Prodromos Zoumis N. YORK. Genuine Christian Orthodox Journalist/Reporter/Investigat¬¬¬or)
MetaniaNEWS@gmail.com
metanianews.blogspot.com (Υπό κατασκευήν)
Tel. 001 (917) 560 0022
ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΖΟΥΜΗΣ
ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ:Όταν η στοά επιθυμεί πόλεμο με τους Ρώσους...http://alfeiospotamos.blogspot.gr/2013/ ... st_18.html
Πολλοί θέλουν το καλό μας
Μην τους αφήσετε να μας το πάρουν !!!!!!!
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 720
Ἐγγραφή: Δευ 25/02/2008 10:02

Δημοσίευσηἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ » Τρί 19/03/2013 12:36

ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ἔγραψε:
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ἔγραψε:Δεν μου είναι δύσκολο να σας απαντήσω απλά επιφυλάσσομε επιδεί αυτή την στιγμή προέχουν άλλα ποιο σημαντικά που εσείς δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να κατανοήσετε παρά την υποτιθέμενη προπαίδεια που υποτίθεται ότι έχετε.

ΔΕΝ ΖΗΤΩ, ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΣΕΙ ΑΜΕΣΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΚΟΣΜΙΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Δημήτρη, καλησπέρα! Καλό θα ήταν να είμαστε ποιο μαζώνει η μαζεμένη στης εκφράσεις μας....

Σε καλώ να ανακαλέσεις η να διορθώσεις, αυτήν την παρορμήσει! Κατανοώ ότι τρέχεις και σε βλέπω και εδώ.

Τα γαλόνια όπως έλεγε ο Στρατηγός Μακρυγιάννης τα παίρνεις στη μάχη.
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 444
Ἐγγραφή: Παρ 30/11/2001 20:38

Δημοσίευσηἀπό ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ » Τρί 19/03/2013 13:14

Η απάντηση της νυν END ενάντια στην πρώην END δεν αποδεικνύει τίποτα όπως και το ότι τα έγγραφα της υποτιθέμενης εκχώρησης τα είχε δώσει ο Σώρρας τους τέως της END για να τους παραπλανήσει.

Όσον αφορά το ζεϊμπέκικο θα θυμάσαι και το περιβόητο ζεϊμπέκικο της υποταγής του Γιωργάκη Παπανδρέου που χόρεψε εμπρός στον κολλητό του και αποθανόντα Ισμαήλ Τζεμ.
"πως τόσος πόνος, τόση ζωή πήγαν στην άβυσσο για ένα πουκάμισο αδειανό, για μιαν Ελένη."
Γ.Σεφέρης
ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 188
Ἐγγραφή: Παρ 05/11/2010 18:22

Δημοσίευσηἀπό ΜΠΡΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ » Τρί 19/03/2013 15:18

Αγαστοί συνοδοιπόροι σήμερα που είναι άλλη μια θλιβερή ημέρα δια την ΕΛΛΑΣ άλλος ένας ΑΤΤΙΛΑΣ χτύπησε την Κύπρο μας, μια αισχρή επίθεση και είναι αισχρή διότι αυτή την φορά δεν ήταν από τους εχθρούς.. αλλά από τους υποτιθέμενους <<εταίρους >> μας, κι εμείς αναλωνομασθε εις τα των μεταξύ μας διαφορετικώς απόψεων, οι οποίες δείχνουν κατά κάποιο τρόπο υγεία αλλά…… πάλι άνευ ουσίας θα έλεγα αντί να αδράξουμε την ευκαιρία για να μπορέσουμε να βγάλουμε ένα συμπέρασμα σε όλον αυτόν τον όγκο πληροφορίας που έχει παρατεθεί εις αυτήν την θεματολογία με ψυχραιμία διακρίνω μια σύγχυση αναμεταξύ μας, και θα έλεγα επίσης ότι εάν ήμουν ένας απλός παρατηρητής του αυτού ισοτόπου πάνω σε αυτήν την θεματολογία ειλικρινώς δεν υπήρχε περίπτωση έστω και λίγο να αντιλήφθης το τι ακριβώς συμβαίνει ..παραθετη μόνο μια έρις να διονιζεται….. αιώνια αρρώστια μας ….
Κατ αρχάς σέβομαι όλες τής απόψεις με μια μικρή ένσταση όσο αφορά την αγένεια
Η οποία με θλίβει δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω την αγένεια αλλά θα παραθέσω κάποιες απορίες μου.
Α)εχω την εντύπωση ότι δια να μπορεί κάποιος να έχει αντικειμενική άποψη πρέπει πρώτα από όλα να έχει ερευνήσει εις βάθος το θέμα να έχει διασταύρωση όλες τής πληροφορίες διεξοδικά και τότε να μπορέσει να τα προβάλει χωρίς φόβο κ πάθος την άποψη του,ακόμη και τότε να έχει ενός είδους αμφισβήτησης, διότι μόνο τότε μπορεί να υπάρξει γόνιμος πληροφορία.
Έως εκ του θα αδράξω την ευκαιρία για να εξηγήσω στον πιο παραπάνω αγαστό φίλο μου Γεράσιμο ότι δια αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να πάρω θέση, δεν δίνατε διότι δεν έχω ερευνήσει εις το επίπεδο όπου θα ήθελα την υπόθεση E.N.D κ τον κυρ Σωρρα. Οσο αφορά την παρότρυνση περί υπογραφής μου- μας, κρατώ αυτό που λέει ο σοφός μας λαός την υπογραφής μας….πρέπει να ελεγχείς πολύ καλά πριν που θα την την βάλεις.. και επειδή όπως προείπα δεν έχω ερευνήσει εις βάθος και έχοντας μια μικρά εμπειρία επάνω στο θεμα αυτό θα μου επιτρέψεις να μην το δεχθω έτσι απλά επειδή σεις το λέτε όπως φυσικά κι το αντίθετο δεν απαιτώ να δεχθεις την άποψη μου
Β) Όπως επίσης σέβομαι τον αγώνα σου και του Δημήτρη σε όλο αυτό το διαβρωμένο σύστημα που υπάρχει αλλά και την αγανάκτηση που υπάρχει μέσα σας θεωρώντας ότι είμαστε απέναντι σας επιτρέψατε μου-μας παρακαλώ χωρίς υπαινιγμούς να έχουμε μια διαφορετική άποψη η οποία πηγάζει από την παιδεία που έχουμε λάβει δια μέσου τα των ελλήνων κύκλου αυτογνωσίας με ιδρυτή τον κυρ Ι.Π.ΦΟΥΡΑΚΗ εάν κρίνεται ότι δεν κατανοούμε παρακαλώ σας εξηγείστε μας δώσετε μας να καταλάβουμε αφού έχετε αντιληφθεί καλύτερα τα γεγονοτα,κι όχι αναπαραγωγές πληροφοριών κι μόνο, επίσης νομίζω ότι έχουμε άλλη οπτική σε ότι αφορά την πράξη κατ εμέ η πράξη είναι κίνηση ταπεινότητας σε τέτοιο επίπεδο κι όχι με πολλά λόγια κι αν θες σε αυτά τα επίπεδα όπου κινούνται πιστεύω ότι προμελετά όλες τής κίνησης των επί χάρτου προτού πράξουν οτιδήποτε…..κι εδώ είναι που δημιουργούνται κι αλλά ερωτηματικά....... και το ξέρεται κι ο ίδιοι ότι ο λαός πια θέλει χειροπιαστή πράξη κουράστηκε το χαρτομανή, και τής οικονομικές αναλύσεις που δεν καταλαβαίνει ως αγράμματος στα οικονομικά .. κουράστηκε….ψυχικά... κι είναι αυτονόητο να είναι καχύποπτος εύχομαι παντός να δικαιωθείτε δια τον αγώνα σας που θα σημάνει ότι κερδισμένοι δεν θα είναι εσείς κ εμείς αλλά η Ελλάς που εμπεριέχει το εσείς κ εμείς θέλω να πιστεύω ότι είναι κοινός μας σκοπός άσχετα εάν μερικές φόρες καταπιανομασθαι σαν τα κοκόρια ας προσπαθήσουμε να ξεδιαλύνουμε με ευγενικό λόγο το τοπίο χωρίς ακρότητες ……λόγου.και Για την ώρα θα σταθώ εδώ... Απαιτώ κάτι όταν έχουμε παραθέσει προσωπική άποψη,κυριε ευαγγελε και όχι απλή κριτική κι λέγω για την συγκεκριμένη θεματολογία εις την οποία δεν έχετε παράθεση την άποψη σας και το θεωρό άτοπο να ζητάς κάτι εκ μέρους μου σε σχόλιο το οποίο δεν έχεις λάβει καν θέση απλά κρινεις κ απαιτεις
ΕΙΣ ΤΟ ΕΥ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
ΜΠΡΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Νεοεισερχόμενος

Δημοσ.: 46
Ἐγγραφή: Κυρ 08/06/2008 21:55

Δημοσίευσηἀπό ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ » Τρί 19/03/2013 18:08

Θεωρώ ότι είναι μια ακόμα απάτη στις πλάτες των δοκιμαζόμενων λαών (υποθέτω ότι αν ανατρέξεις τις υπόλοιπες δοκιμαζώμενων χωρών θα βρεις κι άλλες παρόμοιες υποθέσεις), όπως έχουν στήσει διάφοροι κατά καιρούς, όπως ανυπόστατες όμάδες, εκπρόσωποι ομάδων εστεμένοί και μη, με εκατομύρια φαγωμένα από τύπους απίστευτους (σε παραπέμπω να βρεις την εκπομπή του κου Χαρδαβέλλα για την "ΟΜΑΔΑ Ε" ή και την τελευταία ομιλία του κου Γιάννη) . Ανδρέα εσύ είδικα τα γνωρίζεις πολύ καλύτερα από μένα.

Ακόμα περιμένουμε τους προηγούμενους και τους παραπροηγούμενους σωτήρες κ.ο.κ, Ανδρεα!

Θεωρώ ότι το θέμα πήρε τόση μεγάλη έκταση λόγω της γνωριμίας των εμπλεκομένων μελών της Δημοθοινίας με μέλη του Κ.Ε.Α.

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
Τελευταία ἐπεξεργασία ἀπὸ ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ τὴν Τετ 20/03/2013 04:54, ἐπεξεργάστηκε 1 φορὰ συνολικά.
"ΓΕΜΙΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΤΩΡΕΣ"!
ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΟΔΥΣΣΕΥΣ

Δημοσ.: 598
Ἐγγραφή: Δευ 21/03/2005 18:26

Δημοσίευσηἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ » Τρί 19/03/2013 18:39

Επειδή το θέμα αυτό περιαυτολογεί, και πολλοί εξ ημών αυτό κάνουμε κάνουν....

Το θέμα Ε.Ν.Δ επειδή βλέπουμε μόνον λόγια, και την καταστροφή μεγάλη (βλ Κύπρος - Ελλάδα), το θέμα αυτό σύντομα από πλευράς ΔΗΜΟΘΟΙΝΙΑΣ θα μπει στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας, και ο λόγος είναι ότι περιαυτολογεί, και δημιουργεί έριδες.

Το ποτέ θα μπει θα το κρίνουν οι συνθήκες!
Τα γαλόνια όπως έλεγε ο Στρατηγός Μακρυγιάννης τα παίρνεις στη μάχη.
ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 444
Ἐγγραφή: Παρ 30/11/2001 20:38

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2013 19:05

Αγαπητέ Τάλω,

παραθέτω την τελευταία σου ανάρτηση:

<<Επειδή το θέμα αυτό περιαυτολογεί, και πολλοί εξ ημών αυτό κάνουμε κάνουν....

Το θέμα Ε.Ν.Δ επειδή βλέπουμε μόνον λόγια, και την καταστροφή μεγάλη (βλ Κύπρος - Ελλάδα), το θέμα αυτό σύντομα από πλευράς ΔΗΜΟΘΟΙΝΙΑΣ θα μπει στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας, και ο λόγος είναι ότι περιαυτολογεί, και δημιουργεί έριδες.

Το ποτέ θα μπει θα το κρίνουν οι συνθήκες!>>

Λυπάμαι που θα το πω αλλά θεωρώ την θέση σου αυτή, όπως και η αιτιολογία που δίνεις για την διαγραφή του θέματος, φαιδρή και την όλη επιχειρηματολογία ως αίολη.

Απάντησε μου αν θες σε παρακαλώ στα εξής ευλογα ερωτήματα που μου έχουν δημιουργηθεί:

Το θέμα του ΕΝΔ το θεωρείς ως θέμα μείζονος, ή ελάσσωνος αξίας;

Τι εννοείς λέγοντας πως το θέμα περιαυτολογεί;
(πριν απαντήσεις θυμήσου πόσες προβολές έχει και ότι)

Φταίει και συντελεί ο ΕΝΔ στις κατάστροφες στην Ελλάδα και την Κύπρο (όπου τελικά το "κούρεμα" των καταθέσεων στην δεν πέρασε);

Ποιοι δημιουργούν έριδες;;;

Εγώ ή ο Δημήτρης;

Μήπως ο τρόπος που απαντούμε δεν είναι κόσμιος; (παρά τις ειρωνίες και την υποτίμηση του θέματος)

Για ποιον λόγο;

Να παρατηρήσω ότι αυτοί που τις δημιουργούν τυγχάνει να είναι σύμφωνοι στις απόψεις τους... με τις δικές σου;

Τον Οκτώβριο έγραψες:

ἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΤΑΛΩΣ » Τετ 17/10/2012 19:48

<<Χθες ξαφνικά κι εκεί που δεν το περίμενα, ήρθαν μαζί μου σ' επαφή ορισμένοι ιδιαίτερα σοβαροί ανθρώποι, τους οποίους δεν ξέρω προσωπικά, (και βασικά πρώτη φορά έχω την τιμή να συνομιλώ μαζί τους), αλλά γνωρίζω ότι ο πατέρας μου θεωρούσε ότι ανήκουν στον Κύκλο της περίφημης Ομάδας Έψιλον, αυτήν που ο ίδιος θεωρούσε αληθινή, και με διαβεβαίωσαν ότι δεν σχετίζονται με την οργάνωση E.N.D. ούτε τον κύριο Λαμπράκη ή τον κύριο Σώρρα. Αντιθέτως μου τόνισαν ότι έχουν ερευνήσει τον δεύτερο (κύριο Σώρρα) και τον θεωρούν ασόβαρο, ενώ θέλουν να πιστεύουν ότι ο κύριος Λαμπράκης έχει πέσει θύμα του, αλλιώς θα θεωρηθεί συνένοχος στην απάτη που πάει να στηθεί. Δεν πρέπει μου είπαν να περιμένουμε απολύτως τίποτα ως χώρα και ως Έλληνες από τους συγκεκριμέμους κυρίους και την δήθεν οργάνωσή τους. Μου είπαν επίσης ότι η μάχη για τον Ελληνισμό δεν έχει ούτε καν αρχίσει ακόμα και πως όταν και αν θα υπάρχει σοβαρή παρέμβαση της αληθινής Ομάδας Έψιλον, θα το μάθουμε και θα το καταλάβουμε, δίχως να υπάρχουν περιθώρια για αμφιβολίες και αμφισβητήσεις, να είμαστε σίγουροι. Επίσης μου είπαν ότι η Ελλάδα θα βοηθηθεί από Έλληνες και μη Έλληνες, (ωστόσο φιλέλληνες) της ομογένειας και ιδιαίτερα της Ρωσίας, που όμως δεν θα έρθουν να χαρίσουν χρήματα, αλλά να επενδύσουν τεράστια ποσά τα οποία θα είναι υπεραρκετά για να βγάλουν την Ελλάδα από τη δύσκολη θέση, ωστόσο το κακό είναι, είπαν, ότι η Ελληνική κυβέρνηση είναι παγιδευμένη από τα συστήματα των διεθνών τραπεζιτών - λόμπυ και πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να επιτρέψουν να γίνουν Ρώσικες επενδύσεις τέτοιους μεγέθους στην Ελλάδα, διότι τότε θα χαλάσει το πρόγραμμα αυτών που ρυθμίζουν τις ζωές μας και άρα αυτό δεν μπορεί να συμβεί χωρίς αντιδράσεις και προβλήματα.
Αυτά μου είπαν, αυτά σας λέω. Εγώ, επειδή μπορεί μεν να μην τους γνωρίζω προσωπικά, αλλά ξέρω ότι ο πατέρας μου μιλούσε μαζί τους, σπανίως μεν αλλά ναι το έκανε, κι επειδή γνωρίζω την άποψή του γι' αυτούς και την εκτίμηση που τους είχε, τους πιστεύω και θα σας πρότεινα να κάνατε το ίδιο, επειδή ξέρω ότι αυτό ακριβώς θα σας έλεγε και ο πατέρας μου, εφόσον μιλούσε μαζί τους και του έλεγαν όσα σας είπα. Επίσης, για να μην απογοητευτείτε μετά. Μακάρι, το ξαναλέω, για το καλό όλων μας, να κάνουν λάθος για την ΕΝD και να πρόκειται για σοβαρή υπόθεση. Όμως πλέον αμφιβάλω πολύ. Επίσης, το σίγουρο και αδιαμφισβήτητο πλέον είναι, ότι δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να συνδέουμε την Ομάδα Έψιλον μαζί τους. Αν τώρα αυτοί θέλουν να το παίξουν Έψιλον, δικαίωμά τους, το κάνουν άλλωστε πάρα πολλοί, ωστόσο δεν έχουν καμία σχέση μ' αυτό που ο πατέρας μου θεωρούσε ως Ομάδα Έψιλον. Αυτό τουλάχιστον διευκρινήστηκε (μου ζητήθηκε άλλωστε να διευκρινιστεί) και είναι ξεκάθαρο και ελπίζω να το έκανα κι εγώ ξεκάθαρο, στο μέτρο που μπορούσα, στην κοινότητά μας, τα Μέλη μας και τους επισκέπτες.>>

Αγαπητοί,
Ευάγγελε Ανάγνου (δεν είσαι ο μόνος που βαριέται... υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα συμφωνούν πάντα μαζί σου), Γαρδικιώτη Αλέξανδρε, Παπαγεωργίου Σταύρο... δεν θα επαναλάβω κάποιους από τους χαρακτηρισμούς και τα σχόλια που έχετε κάνει...

...όμως...

...σας ερωτώ:

στην ανάρτηση του Τάλου που παρέθεσα, δεν είδα να έχετε κάποια αμφισβήτηση, αντίδραση, ή έστω σχόλιο επί της δήλωσης...
...αυτό κατ' εμέ (κατά την δική μου λογική) σημαίνει ότι αφού:

...το σκεφτήκατε, το αναλύσατε, το φιλτράρατε , το επεξεργαστήκατε Λ Ο Γ Ι Κ Α (όπως κάνετε για την υπόθεση Σώρρα και ΕΝΔ άλλωστε) πειστήκατε για του λόγου το αληθές.

Αν πράξατε έτσι...μπορώ να πω:

Μακάρι να ήταν και Ο Αρτέμης Σώρρας τόσο πειστικός όσο ο φίλος μας!

.
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ » Τετ 20/03/2013 19:24

Αφού αναφέρθηκες σε εμένα Γεράσιμε να σου απαντήσω,
δεν απάντησα στο μήνυμα του αγαπητού Τ. Φουράκη διότι έκανε μία δημοσίευση, όχι πεντακόσιες,
από την άλλη δεν μου πέφτει και κανένας λόγος να φιλονικώ με κανέναν από εσάς, keep walking που λένε και οι αμερικάνοι.
Υπομονή Ήλιος θα φανεί με χρυσά φτερά για να μας πει, μες στην ντροπή, πολεμίστε και γκρεμίστε τη Δρακογενιά

Νίκος Γκάτσος - Ο Δράκος
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 226
Ἐγγραφή: Τετ 06/09/2006 11:51

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2013 19:29

:thumbup: Nαι μπράβο καλό δρόμο να έχεις...
Μήπως να έδινες και μια απάντηση...γιατί αυτό δεν είναι απάντηση.
Και δεν έχει γράψει μια φορά επί του θέματος.
Θα απαντήσεις λοιπόν;
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ » Τετ 20/03/2013 20:58

Γεράσιμε, δεν χαρακτήρισα κανέναν όπως με μεγάλη ευκολία έγραψες. Απλά κατηγοριοποίησες "εμάς" που διαφωνούμε με τον Δημήτρη, ο καθένας με τον τρόπο του. Σε καμία περίπτωση δεν χαρακτήρισα κανέναν από εδώ μέσα. Παρέθεσα μια δημοσίευση που αμφισβητεί τον Σώρρα, ποιο το πρόβλημα; Αντίθετα ο Χατζηδημητρίου με κατηγόρησε πως φοράω παρωπίδες και δεν έχω την απαιτούμενη "προπαίδεια" για να τον καταλάβω, αλλά αυτό εσένα δε σε πείραξε ούτε το σχολίασες. Αυτό το τελευταίο ειδικά (η "προπαίδεια") δεν αποτελεί προσβολή; Θα μπορούσα να απαντήσω και εγώ με χαρακτηρισμούς αλλά σέβομαι τον χώρο . Επιπλέον λάβε υπόψη πως είναι λίγο δύσκολο και να θέλω να "χαρακτηρίσω" καθώς οι δημοσιεύσεις μου περνούν από έγκριση πρωτού αναρτηθούν.
Όσο για τα τηλέφωνα που δέχτηκε ο Τάλως Φουράκης τι ακριβώς θα μπορούσα να αμφισβητίσω; Το αν δέχτηκε αλήθεια τα τηλεφωνήματα ή να αμφισβητίσω τα πρόσωπα που του μίλησαν χωρίς να ξέρω ποιοι είναι; Στην τελική το μόνο που θα μπορούσα να γράψω είναι πως δεν μπορούμε να θεωρήσουμε ως πηγή τα πρόσωπα που του μίλησαν εφόσον δεν ξέρουμε ποιοι είναι και τι ακριβώς πληροφορίες του έδωσαν. Θα μπορούσε λοιπόν να μην αναρτήσει καν την δημοσίευση.
Από εκεί και πέρα έχω κάθε δικαίωμα να αμφισβητώ τον Σώρρα και τους ρώσους και οποιονδήποτε "εθνοπατέρα" και "λυτρωτή" του Έθνους.
"πως τόσος πόνος, τόση ζωή πήγαν στην άβυσσο για ένα πουκάμισο αδειανό, για μιαν Ελένη."
Γ.Σεφέρης
ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 188
Ἐγγραφή: Παρ 05/11/2010 18:22

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Μυστικὲς καὶ Φανερὲς Ὀργανώσεις

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση: Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 0 ἐπισκέπτες