ΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ

Χῶρος ἀνταλλαγῆς ἀπόψεων

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 01:15

Δεν περίμενω τις προτάσεις σου, Aλέξανδρε, για να σωθώ. Aπλά επειδή άρχισες να κατηγορείς όλον τον κόσμο για αερολογίες, ασάφειες και τι άλλο, προσπάθησα να σου πω ότι και εσύ τα ίδια κάνεις.
Aερολογείς. Oύτε με ενδιαφέρει το ότι είσαι συντονισμένος με τον Πλούτωνα ή όχι, γιατί δεν με ενδιαφέρει ο θάνατος. Ήταν η κορυφαία αρλούμπα που διάβασα ποτέ στο ιντερνετ και μου έκανε εντύπωση.

Mπαϊνάσιοναλ γράφεις:

>>Ποίος στον κόρακα ψήφισε την κυβέρνηση? 40 τόσο % πείρε. Δεν τους είχαμε δει και
αυτούς και τους άλλους? Τους ψηφίσαμε όμως και θα τους ξαναψηφίσουμε. Όχι γιατί τα
προγράμματα θα ωφελήσουν τον τόπο κι£ ας δεν ωφεληθούμε προσωπικά. ΟΧΙ.
Ψηφίσουμε ότι ψήφιζε ο πατέρας, ο παππούς μας. Ψηφίζουμε τους τάδε, γιατί έχουμε
φίλο, γνωστό που θα μας βολέψει, θα τακτοποιήσει τα παιδία μας, θα νομιμοποιήσει το
αυθαίρετο στο μπαζωμένο ρέμα. Ως εκεί μας κόβει. Μέχρι το τώρα. Ότι πιούμε, ότι φάμε
και ότι αρπάξει ο @@λος μας (με το συμπάθιο) … τώρα το αν βρέξει και πλημμυρήσουμε
… το κράτος θα φταίει τότε. Καίμε το δασός, για να πουλήσουμε πιο ακριβά το οικόπεδο
μας. Για την ανομβρία, της πλημμύρες και το νέφος … φάει η κυβέρνηση.

Κούνια που μας κούναγε!!!

Καλή η κουβέντα και η θεωρία … από ΠΡΑΞΕΙΣ πάσχουμε.
Ότι ήταν να κάνουν οι Αρχαίοι το κάνανε … ΕΜΕΙΣ τι κάνουμε?
Περιμένουμε το μανά εξ ουρανού … έχει ο θεός… ουπς … έχουν οι θεοί … και αύριο
μέρα είναι … εγώ θα σώσω την Ελλάδα? κτλ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ !!!!

Τώρα παίδες, για … να ξεβολευφτούμε.
Ας σταματήσουμε να κατηγορούμε τους Σιωνιστές, την Νέα Τάξη Πραγμάτων, την
κυβέρνηση, το σύστημα και την «άτιμη κενωνία». (sic)
Ας σταματήσουμε να συζητάμε το τι φταίει και ας αρχίσουμε να λέμε για το ΤΙ
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ και να το ΚΑΝΟΥΜΕ. Από λόγια χορτάσαμε.
Ας ξεπεράσουμε την οκνηρία μας και ας ξεκινήσει ο καθένας πρώτα από τον εαυτό του.
Ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας.
Ας σεβαστούμε κατ£ αρχήν τον εαυτό μας και συνεπώς τον διπλανό και το περιβάλλων
μας.
Ας ακολουθήσουμε δρόμους αταξίδευτους. Κι£ αν δεν υπάρχουν δρόμοι και μονοπάτια …
ας τα ανοίξουμε.
Ας γίνουμε υπεύθυνα άτομα, συνειδητά μέλη μιας κοινωνίας.
Ας ενηλικιωθούμε πρώτα σαν άτομα για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σαν έθνος.<<

Σε ποιούς απευθύνεσαι?

Tην έχουμε δει όλοι δάσκαλοι μου φαίνεται. Tόσον καιρό γιατί δεν τα λέτε αυτά παρά τα θυμηθήκατε τώρα που μιλάμε για εβραίους? Eίναι εντυπωσιακό...

Για μένα φταίνε για όλα οι εβραίοι. Tο ότι έχω εγώ ελαττώματα δεν σημαίνει ότι μπορεί ο καθένας να με υπονομεύει και να με κάνει ότι θέλει.
Kατα εσάς, προφανώς, για ότι γίνεται στην Παλαιστίνη δεν φταίνε οι εβραίοι αλλά οι Παλαιστίνιοι
που έχουν ελαττώματα. (Γουστάρουν ελευθερία και πατρίδα οι βλάκες).

YΓ Kαι για να γίνω πιο σαφής : Oτι έχουμε πάθει δεν μας το έχουν κάνει οι εβραίοι. Aπλά, μας βρήκαν
πληγωμένους από κατακλεισμούς, πολέμους, εκστρατείες κλπ. και μας έδωσαν και από κει και κάτω.

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 01:33

Φίλη Aβρώνυξ, ο I. Πασσάς γράφει πολλά ωραία πράγματα για τα ελαττώματα των Eλλήνων, τόσο στα "OPΦIKA" όσο και στην "Aληθινή Προϊστορία". Mπορεί και στο "Eγκ. Λεξικό του Hλιου". Mόλις βρω τον απαραίτητο χρόνο θα ανοίξω θέμα για συζήτηση. Tο ίδιο και για το κυπριακό.
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΜΑΚΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ » Τετ 20/03/2002 07:29

"Δεν περίμενω τις προτάσεις σου, Aλέξανδρε, για να σωθώ. Aπλά επειδή άρχισες να κατηγορείς όλον τον κόσμο για αερολογίες, ασάφειες και τι άλλο, προσπάθησα να σου πω ότι και εσύ τα ίδια κάνεις.
Aερολογείς. Oύτε με ενδιαφέρει το ότι είσαι συντονισμένος με τον Πλούτωνα ή όχι, γιατί δεν με ενδιαφέρει ο θάνατος. Ήταν η κορυφαία αρλούμπα που διάβασα ποτέ στο ιντερνετ και μου έκανε εντύπωση. "

Euxaristw polu Melagkere.... 8a eisai o prwtos pou 8a tou e3igisw ti ennoousa.... isa isa esu 8a eisai kai ekeinos pou 8a to dextei kai me ta ligotera epixeirimata...

Htan arloumpa to na pw egw kati tetoio...

alla otan petouse kaneis allos oti milouse me nekrous kai me 8eous kai me... kai me... kai me.... autos htan entaxei....

den mporw na kratisw ta gelia mou me tin tragikotita sas re paidia... kratate oti 8elete kai apo opoion sas fainetai pio pisteutos.... to eipe o tade 8a lete kapote... to egrapse o tade sto tade forum...

Posoi apo esas mwre psaxate na diaastaurwsete ta stoixeia pou sas petaxe sti mapa o Karmanwr? Den prokeitai pote na diapseusw oti eipe o filos kai agapitos Karmanwr, alla pote den 8a ta dextw ws ali8h kai den 8a sizitisw epi tis ousias twn afou den 8a exw bgalei ta dika mou simperasmata meta apo diki mou meleti...

Auti einai i afipnisi pou den 8elw Melagkere kai Ambronx... giati kai pali o afipnizomenos apotelei MAZA... kai an den to exoun katalabei polloi gia auto koptontai polloi.. kai o Karmanwr kai o k. Fourakis na sas lene sinexws oti auta pou anaferoun einai ERE8ISMATA kai OXI GNWSEIS.... alla posoi to katalaban auto.....

Sun autw, Melagkere den nomizw na se prosebala egw pote toso xontra... euxaristw pantos... sou eipa... 8a eisai o prwtos... hehehe 8a doume tote poso arloumpes 8ewreis ta ili8ia logia mou.... mi pw tipota parapanw giati se ligo 8a me piasei auto pou onomazete eseis oi "megaloi" parafrosini kai ormitikotita tis nearis ilikias....

" Kαι για να γίνω πιο σαφής : Oτι έχουμε πάθει δεν μας το έχουν κάνει οι εβραίοι. Aπλά, μας βρήκαν
πληγωμένους από κατακλεισμούς, πολέμους, εκστρατείες κλπ. και μας έδωσαν και από κει και κάτω. "

Gia auto 8a eisai kai o prwtos pou 8a to ma8ei...

Anameinate sto akoustiko sas Melagkere... ena bradi...

8a me 8umi8eis.....

PS. Signwmi Karmanwra... isws ftaiei o Posidonismos... alla o kirios Melagkerws to zitaei.... as tou dwse ena deigma... i mipws 3erei?

Hehehehe...

Alexandros o ?

11111

ΜΑΚΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 380
Ἐγγραφή: Δευ 03/12/2001 00:17

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 13:53

Ωραία … Μελάγκερε. Συμφωνώ μαζί σου και με τόσους άλλους, και αποδέχομαι το σύνθημα:
«ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ» και όχι μόνο αυτό αλλά συνεχίζω: Οι αχρείοι, που βρήκαν τα αδύνατα μας σημεία και τα εκμεταλλεύονται. Μας βρήκαν σε δύσκολη θέση, αποδυναμωμένους και αντί να μας βοηθήσουν, αρπάξανε την ευκαιρία να προωθήσουν τα δικά τους σχέδια. Μας αντιγράψανε και κατοχυρώσανε και το copyright, μέχρι να ξυπνήσουμε. Τι κακούργοι, πανούργοι, σφετεριστές της αλήθειας και της ιστορίας που είναι οι εβραίοι. Μαζί σου … ΕΤΣΙ είναι. Τι άδικος που είναι ο κόσμος …. Και τα αδέλφια μας οι Παλαιστίνιοι, τους καημένους! Και αυτοί κατατρεγμένοι σαν και εμάς είναι. Ας κλάψουμε παρέα, ας λυπηθούμε τον εαυτό μας, ας θρηνήσουμε τις χαμένες πατρίδες και ευκαιρίες που μας τις αρπάξανε μέσα από τα χέρια με την βοήθεια των σιωνιστών.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ … ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΕΝΝΟΩ.

Νομίζω πως, τώρα πια όλοι θα μπορούσαμε να γράψουμε διατριβή πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.
Αυτό το πέπλο το περάσαμε. Να είναι καλά όλοι οι αξιόλογοι ερευνητές που τους αποκάλυψαν, και μας βοήθησαν να δούμε το στημένο παιχνίδι. Ευτυχώς μας ανοίξανε, θέτοντας σε κίνδυνο πολλές φορές την ίδια τους την ζωή, τα μάτια.

Τώρα … είμαστε έτοιμοι να σκουπίσουμε τα δάκρια από τα μάτια μας … πέστε μου …? Όχι ακόμα?

Καλά, δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν εάν μου πει ότι θέλει κι’ άλλο χρόνο να θρηνήσει. Μόνο να έχει υπόψη του ότι ο χρόνος περνά … και όσο εμείς μοιρολατρούμε … εκείνοι συνεχίζουν ανενόχλητοι την διεκπεραίωση των σχεδίων τους. Και καλά κάνουνε … είναι πιστοί στον σκοπό τους και δεν τους κλονίζει τίποτα. Ο μόνος που θα είχε την δύναμη να τους εμποδίσει είναι ο Ελληνισμός.

- Αλλά αυτός ακόμα είναι στα σπάργανα, θα μου πεις.

- Ναι … καλά λες … όταν δυναμώσει … θα …

- Αλήθεια … ποίος θα τον δυναμώσει?

- Κάποιοι άλλοι … έτσι?

- Αυτοί οι ΑΛΛΟΙ θα μεταπείσουν την παγκόσμια κοινή γνώμη. Θα βάλουν τα ιστορικά δεδομένα στην θέση τους. Θα προωθήσουν τα αρχαιοελληνικά ιδεώδη. Θα αλλάξουνε τον κόσμο μας προς το καλύτερο.

-Κι’ όταν οι ΑΛΛΟΙ κάνουν ΟΛΑ αυτά … η ανθρωπότητα σύσσωμη θα μας στρώση κόκκινο χαλί. Θα μας δεχτεί σαν μόνους άξιους εκπροσώπους του Ελληνισμού … μιας και είμαστε οι απόγονοι των Αρχαίων Ελλήνων, φέρουμε το γονίδιο τους.

-Έτσι?

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 18:25

Για άλλη μια φορά δημιουργείται έντασις, η οποία σίγουρα δεν βοηθάει. Επιπλέον οι περισσότερες δημοσιεύσεις έχουν απομακρυνθεί από το αρχικό θέμα της δημοσίευσης. Αλήθεια, αναρωτιέμαι αν διαβάστηκε απο όλους το κείμενο που δημοσίευσε ο oionos.

Μετά από κάποιο σημείο άρχισαν οι προσωπικές επιθέσεις και έγινε αναφορά για "κολλημα" που έχουν κάποιοι, για άλλους που κάνουν τους παντογνώστες και άλλα τέτοια φαιδρά. Πιστεύω ότι είναι λάθος να δημιουργούνται τέτοιες καταστάσεις οι οποίες μόνο κακό και διχόνοια προκαλούν.

Συμφωνώ ότι μόνο με λόγια δεν γίνεται κάτι όσον αφορά τον παγκόσμιο εβραϊσμό, αλλά εδώ γίνεται συζήτηση, δεν ειναι κέντρο επιχειρήσεων του στρατού.

Τώρα όσον αφορά το κείμενο που δημοσίευσε ο oionos ,
"Αν καταλάβουν οι λαοί με ποιους έχουν να κάνουν, δεν θα τους ανεχτούν μέσα στις χώρες τους ούτε για μια μέρα"

θα ήθελα να πώ ότι δυστυχώς στην Ευρώπη και στην Αμερική και όπου αλλού υπάρχουν εβραίοι, ο κόσμος έχει υποστεί τέτοια πλύση εγκεφάλου που είναι πολύ δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο να καταλάβουν κάποια πράγματα για τους εβραίους, με τις παρούσες συνθήκες βέβαια.΄Σε πάρα πολλές χωρες μάλιστα, η μη παραδοχή του "ολοκαυτώματος" τιμωρείται από το νόμο. Δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει τέτοιος νόμος και στην Ελλάδα, αλλά δεν θα μου φαινόταν και περίεργο αν υπάρχει. Εδώ μέχρι και μνημείο "εβραίων μαρτύρων" κάνανε στο Θησείο με θέα τον βράχο της Ακρόπολης, όπως επίσης και σε τόσα άλλα μέρη της Ελλάδος.

Τέλος, θα ήθελα να προσθέσω ότι από όσο γνωρίζω, η περίφημη "κερκόπορτα" ήταν στην εβραϊκή συνοικία της Κωνσταντινούπολης.

Υ.Γ. Ελπίζω να μην εκλάβει κανείς αυτό το μήνυμα ως προσωπική επίθεση, απλά όπως δήλωσα και στο προηγούμενο μήνυμά μου, η συγκεκριμένη δημοσίευση παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον και θα ήθελα να δώ μια συζήτηση σοβαρή και επί του θέματος.

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 19:36

Eίσαι λίγο ψυχάκιας Aλέξανδρε?

Για τα άλλα που λες , πότε εγώ δέχτηκα αυτά που λέει ο Kαρμάνωρ ή πίστεψα κάποιον που μιλάει με νεκρούς και φαντάσματα. E? Mπορείς να μου πεις?

Eσύ με πρόσβαλες πρώτος. Tο ύφος σου και τα υπονοούμενα σου του στυλ "κοιμάσαι
και είσαι κορόιδο" καθώς και αυτά που είπες πως έχω ανάγκη από έτοιμες γνώσεις κλπ. τι είναι?

Eσύ είσαι η "τραγικότητα" εδώ. Γράφεις ολόκληρα κατεβατά για να αποδείξεις πως τα λόγια είναι φτώχια. Eίσαι μια αντίφαση.

Δεν πας καλά Xρηστάκη μου φαίνεται. Φρόντισε να συνέλθεις όσο είσαι μικρός,
γιατί μετά θα είναι δύσκολο.

Φίλη Mπαϊνάσιοναλ, δεν κατάλαβα τελικά ποια είναι η θέση σου.

Ποιος μοιρολατρεί τελικά ? Aυτός που λέει "να ο εχθρός έχε το νου σου"
ή αυτός που λέει "εμείς φταίμε για ότι παθαίνουμε, γιατί είμαστε έτσι όπως είμαστε" ε?

Γράφεις:
- Αλλά αυτός ακόμα είναι στα σπάργανα, θα μου πεις.

- Ναι … καλά λες … όταν δυναμώσει … θα …

- Αλήθεια … ποίος θα τον δυναμώσει?

- Κάποιοι άλλοι … έτσι?

Eίναι λίγο γελοίο νομίζω να φανταζόμαστε τι θα έλεγε ο αλλος και να του βάζουμε λόγια, που θα θέλαμε να πει, στο στόμα του, για να φτιάξουμε μια ωραία ιστοριούλα.

Aυτά που λες για την ανθρωπότητα και την παγκόσμια κοινή γνώμη, που θα πρέπει να μας αναγνωρίσει ή να μας στρώσει χαλιά κλπ. νομίζω είναι καραγκιοζιλίκια.
Περιμένουμε να αναγεννηθούμε μέσα από τα μάτια των άλλων δηλαδή? Eσένα σε ενδιαφέρει τί γνώμη έχει ο άλλος για το ατομο σου τόσο πολύ?
Eμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε η ανθρωπότητα (στον βαθμό που να επηρεάζει την εξέλιξη μου) ούτε περιμένω από κανένα να με βοηθήσει και να μου στρώσει χαλιά.
Eίμαι αυτός που προσπαθώ να γίνω (χεχεχε).

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Τετ 20/03/2002 21:24

Φίλε Οιωνέ, είχες δίκιο !!! Είναι καταπληκτικό το κείμενο του Υδροχόου.
Μακάρι να ήταν εύκολο αυτό που προτρέπει τους Παλαιστινίους να κάνουν.
Μου άρεσε πολύ η παραστατικότητα του κειμένου και ο παραλληλισμός με τους γύφτους.
ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ!!!

Φίλτατε YGGDRASIL, δεν ξέρω τι ισχύει στην Ελλάδα, ξέρω όμως ότι στην Γαλλία ψηφίσθηκε νόμος για να μην μπορέσει ο Ροζέ Γκαρωντύ να εκδώσει το βιβλίο του « Οι θεμελιώδεις μύθοι της ισραηλινής πολιτικής».
Αντιγράφω λίγες σειρές από τον πρόλογο του βιβλίου.
[…]
Και μετά μια μυθολογία πιο σύγχρονη: αυτή το Κράτους του Ισραήλ που είναι «η απάντηση του Θεού στο Ολοκαύτωμα», σαν να ήταν το Ισραήλ το μόνο θύμα της βαρβαρότητας του Χίτλερ, ενώ ο ίδιος ο Γιτζάκ Σαμίρ (που προσέφερε την συμμαχία του στον Χίτλερ μέχρι που συνελήφθη από τους Άγγλους για συνεργασία με τον εχθρό και τρομοκρατία) γράφει:

«Αντίθετος απ’ ό,τι πιστεύει η κοινή γνώμη, το μεγαλύτερο μέρος των ισραηλινών μεταναστών δεν ήταν οι επιζήσαντες του Ολοκαυτώματος, αλλά Εβραίοι των αραβικών χωρών, ιθαγενείς της περιοχής» (Γιτζάκ Σαμίρ, «Κοιτώντας πίσω, κοιτώντας μπροστά» 1987)

Έπρεπε, λοιπόν να διογκωθούν οι αριθμοί των θυμάτων. Π.Χ. η αναμνηστική πλάκα του Άουσβιτς μέχρι το 1994 έλεγε σε δέκα εννέα γλώσσες: τέσσερα εκατομμύρια θύματα.
Οι καινούργιες πλάκες σήμερα διακηρύσσουν: «σχεδόν ενάμισυ εκατομμύριο». Έπρεπε να γίνη πιστευτό, μαζί με τον μύθο των έξι εκατομμυρίων, ότι η ανθρωπότητα είχε εκεί γνωρίσει «την μεγαλύτερη γενοκτονία της Ιστορίας», ξεχνώντας τα 60 εκατομμύρια ινδιάνων ιθαγενών της Αμερικής, τα 100 εκατομμύρια μαύρων (10 φονευθέντες για ένα συλληφθέντα) ξεχνώντας ακόμα και την Χιροσίμα και το Ναγκασάκι και τα 50 εκατομμύρια νεκρούς αυτού του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου, από τα οποία τα 17 εκατομμύρια ήσαν Σλαύοι, σαν ο Χιτλερισμός να ήταν απλώς ένα τεράστιο πογκρόμ και όχι ένα έγκλημα εναντίον της ανθρωπότητος. […]

Είναι λαός που ξέρει να εκμεταλλεύεται τις εκάστοτε καταστάσεις προς όφελος του.

Από το κείμενο του Υδροχόου μπορούμε να καταλάβουμε ακριβώς πια είναι η φιλοσοφία τους.

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Πέμ 21/03/2002 01:18

binational χαιρομε που σου αρεσε και ελπιζω να το διαβασουν και ολοι εδω μεσα και συντομα θα εχουμε και τα Γελια των ΕΛΛΗΝΩΝ και των βαρβαρων τα δακρυα.
Μαζι με ολα αυτα που γραφεται και κυριως απευθυνομε στο Υ Γ του ΜΕΛΕΓΚΑΡΟΥ θα ηθελα να προσθεσω,
Αγαπητε φιλε οι εβραιοι παρολο που ηρθαν ικετες στην χωρα μας(και σχεδον σε ολες τις χωρες) και παρολο που
τους ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΑΜΕ οπως κανανε οι αρχαιοι Ελληνες
εντουτις τα αδιστακτα ζωα δεν μπορεσαν να εκτιμησουν το ΔΩΡΟ το ΙΕΡΟ που λεγεται φιλοξενεια και θελησανε να ληστεψουνε τον "οικοδεσποτη" ΜΟΝΟ με αυτην την κατηγορια οι αρχαιοι Ελληνες θα τους σκωτωναν πιστευω οτι κατι τετοιο δεν θα περασει ετσι ...και η ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΣΕΒΕΙΑ ΤΟΥΣ.
πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό πρώην μέλος » Πέμ 21/03/2002 01:59

Θα ήθελα να παραθέσω ένα ακόμα παράδειγμα στην καταπληκτική σελίδα που παραθέτει ο Οιωνός, γιά τους Ισραηλίτες που ζούν στην Ελλάδα και είναι αρκετές χιλιάδες στον αριθμό.

Κατ'αρχάς δεν πληρώνουν φόρους. Οι κοινότητές τους είναι αυτόνομες και αυτοδιοικούμενες με περιφεριακές κυβερνήσεις εντός του Ελληνικού κράτους.
Έχουν μία ομοσπονδιακή κυβέρνηση, που ονομάζεται "Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο Συντονισμού και Γνωματεύσεως". (Κ.Ι.Σ)
Έχουν αστυνομία δική τους, οικονομικές υπηρεσίες, διάφορες μυστικές οργανώσεις, και με λίγα λόγια λειτουργούν σαν κράτος εντός της Ελλάδος.
Πληρώνουν φόρους γιά τα ακίνητά τους στο Κ.Ι.Σ, και το Κ.Ι.Σ σαν νομικό πρόσωπο δημοσίου δικαίου δεν πληρώνει φόρους.
Γι' αυτό και το 95% των Ισραηλιτών της Ελλάδος έχουν γράψει τα ακίνητά τους στήν κοινότητά τους.

Αυτά τα προνόμοια όμως ποιοί τους τα έδωσαν??

Άν τα θέλετε λεπτομερώς θα τα βρείτε στο βιβλίο του κ. Φουράκη "Εβραίοι οι Πλαστογράφοι" που τα γράφει όλα με αριθμούς και χρονολογίες.

Αυτό που βλέπω πάντως είναι, ότι και άλλες χώρες αντιμετωπίζουν παρόμοια προβλήματα από τους Εβραίους.

Οι λύσεις?
Πιστεύω ότι ο Οιωνός μας έδωσε πολλά ερεθίσματα γιά να σκεφθούμε και να αποφασίσουμε.

πρώην μέλος

Δημοσίευσηἀπό ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Πέμ 21/03/2002 22:08

ΑΧ..ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΕΛΛΑΣ.ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΞΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΘΥΜΗΘΟΥΝΕ.
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 319
Ἐγγραφή: Πέμ 10/01/2002 22:24

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Παγκοσμιοποίηση - Νέα Τάξη

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση: Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 0 ἐπισκέπτες