ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Συζήτηση γιὰ διάφορα θέματα

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ » Σάβ 14/03/2009 22:00

Διὰ τοῦ ἡλεκρονικοῦ μου Ταχυδρομείου ἔλαβα τὸ ἀκολουθούμενο μήνυμα. Εἰς αὐτό, ὅπως θὰ διαβάσουμε, Συμπορευτὴς ἀπὸ Νησὶ τοῦ Ἰονίου Πελάγους ἐπιχειρεῖ ἀποκωδικοποίησιν τοῦ ἀνωτέρω μηνύματος μου.
Τὸ ἐάν, ἡ ἀποκωδικοποίησις του τούτη, εἶναι σωστή, ἤ ὄχι εἶναι πρόβλημα τὸ ὁποῖο οὔτε δύναμαι, οὔτε ἔχω τὸ δικαίωμα νὰ ἐπικυρρώσω, ἤ ἀπορρήψω.

Ἀφοῦ πρῶτα τονίσω καὶ διευκρινήσω, πὼς: Ὁ Συμπορευτὴς συντάκτης τοῦ μηνύματος τούτου πλὴν τοῦ ὅ,τι εἶναι γνωστός μου (μας) τὸ ὑπογράφει μὲ τὸ ἐπίθετό του, καὶ τὸ ὄνομά του καὶ ἀναφέρει τόσο τὴν διεύθυνσίν του, ὅσο καὶ τό τηλέφωνό του καὶ τὸ ἡλεκτρονικό του ταχυδρομεῖο. Ἁπλῶς , ὅπως θὰ διαβάσουμε, εἰς τὴν τελευταῖα του παράγραφο σημειώνει:
«Αν η επιτροπή της Δημοθοινίας κρίνει ότι
αξίζει να δημοσιευτεί παρακαλώ να μην
δημοσιευτεί το όνομα μου αλλά μόνο το
ψευδώνυμο μου « ΝΟΜΟ _ΤΑΓΗΣ» .

Σεβόμενος, τὴν παράκλησίν του τούτη, ἁπλῶς ἀντιγράφω καὶ ἀναρτῶ τὸ μήνυμα τοῦτο δίχως καμμία ἄμεση, ἤ ἔμμεση προσπάθεια κριτικῆς του.

dimothinia@fourakis-kea.com

Subject: Προσπαθεια Κατα Νοησης Μηνυματος

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΤΑΓ

ὲγατορΠ ότ ονεμόνεμανα άμυνημ ςας νέδ εσαθφἔ αμόκα.

Εμάνικεξ νήτ νισάρδ; εμάπ ηνέμευ; εμάπυτκ ςίτ ςεοτς;

779 690 401. ςητηρροΠ- ςοκιτηρροΠ

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
Νόησης ή ΚαταΝόησης του μηνύματος από έναν αυτοπροσδιοριζόμενο ταπεινό «Μαθητή» του «Σεβαστου Δασκάλου».

Νομίζω λοιπόν ότι το μήνυμα έχει ΔΥΟ σκέλη. Το μεν πρώτο με τα κόκκινα γράμματα είναι μήνυμα Συμπαντικό ενώ το άλλο με τα μπλε γράμματα είναι περισσότερο γήινο και ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ και αποτελεί προπομπό του Πρώτου.

Εξηγούμαι καλύτερα.

Πρώτα αντιγράφω το Μήνυμα όπως έχουμε συνηθίσει να το διαβάζουμε ή καλύτερα να το κάνουμε Ανάγνωση.

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΡΟΣ « ΤΑΓΟΝ»

«Προταγέ» το αναμενόμενο μήνυμα σας δεν έφθασε ακόμα

Πορρητης - Πορρητικος.

Νομίζω λοιπόν ότι οι άγνωστη λέξη ΠΡΟΤΑΓΕ είναι επιφώνημα (επιθετο) του ΖΕΥΣ και δηλώνει ότι είναι ο Υπέρτατο Καθοδηγητής του ΠΥΡΟΣ ενώ οι λέξεις ΠΟΡΡΗΤΗΣ και ΠΟΡΡΗΤΙΚΟΣ δηλώνουν την κάθοδο της ΠΡΟ(Σ)ΤΑΓΗΣ στον ΑΙΘΕΡΑ ( Πορρητης) και από εκει κατευθυνόμενη και Δωριζόμενη ( προς τελική εκτέλεση ) στον ΔΙΑ Ήλιος μας (Πορρητικος)

Ποια όμως η ΠΡΟΣΤΑΓΗ που δεν έφθασε ακόμα αλλά ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ Πιθανόν , (αν όχι σίγουρα ) μιλάει για κάποια Αναμενόμενη ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΕΤΡΑ η οποία θα έχει ΡΟΠΗ αντίστροφη με την κίνηση των δεικτών του ρολογιού δηλαδή θα είναι Συνηθισμένης Ροπής. Τούτο εξάγεται πιθανόν από την ΑΝΑΠΟΔΗ ΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.

Το μήνυμα όμως έχει αποδέκτη τον ΤΑΓΟΝ. Ο αποδέκτης λοιπόν πρέπει να είναι οι ΤΑΓΟΙ των «ανθρώπων» δηλαδή οι ΕΛΛΗΝΕΣ και ιδιαταίρως οι «Ε», για αυτό και στο δεύτερο σκέλος του μηνύματος του λέει .

ξεκινάμ __ «Ε» την δράσιν , πάμε υεμένη , κτυπαμε τις στοες.

Δηλαδή οι ΤΑΓΟΙ, κοινώς οι «Ε» , προκειμένου να προετοιμάσουν το έδαφος της ΠΡΟ_(Σ)_ΤΑΓΗΣ από τον ΠΡΟΤΑΓΟΝ ξεκινούν την Δράσιν από τις ΣΤΟΕΣ ( πιθανόν άλατος ) του κρατιδίου της Υεμένης.

Κοινώς, γεγονότα που θα συμβούν στην Υεμένη θα σχετίζονται με την ΑΝΩΘΕΝ ΠΡΟΣΤΑΓΗ.

Το νούμερο 779 690 401. που αναφέρεται πρέπει να είναι ΧΡΟΝΙΚΟ.
Το ποιο πιθανόν είναι ότι η γραφή του είναι ΣΩΣΤΗ έτσι όπως φαίνεται.

Δεν ξέρω την μονάδα της μέτρησης, ούτε ξέρω αν είναι εναπομείναντας χρόνος ή χρόνος ήδη περασμένος όπου αυξανόμενος οδηγεί σε συγκεκριμένο νούμερο (χρονικού ΚΥΚΛΟΥ) άγνωστου σε εμένα αλλά ΓΝΩΣΤΟΤΑΤΟΥ σε άλλους (πιθανον να ειναι και τρεις χρονικοι κυκλοι σχετιζομενοι μεταξυ τους )

Ευχαριστώ
Με μέγιστη εκτίμηση σε όλους.
Αν η επιτροπή της Δημοθοινίας κρίνει ότι αξίζει να δημοσιευτεί παρακαλώ να μην δημοσιευτεί το όνομα μου αλλά μόνο το ψευδώνυμο μου « ΝΟΜΟ _ΤΑΓΗΣ»
Ἀντιπροσωπευτικὸ εἰκονίδιο μέλους
ΦΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ

Δημοσ.: 808
Ἐγγραφή: Δευ 02/09/2002 22:27

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΧΕΡΙΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Κυρ 15/03/2009 04:19

Πλάκα έχει η προσπάθεια ερμηνείας...ο νικητής κερδίζει 7 διανυκτερεύσεις στο νησί της Δήλου :clap: :clap:
ΧΕΡΙΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 53
Ἐγγραφή: Πέμ 13/11/2008 02:55

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ » Κυρ 15/03/2009 14:00

Αν η επιτροπή της Δημοθοινίας κρίνει ότι αξίζει να δημοσιευτεί..

:? :?: :!: Εκτός από αυτό άς το προσπεράσουμε(θές να πείς κάτι συγκεκριμένο;) ,γιατί δέν λες την άποψη σου δημόσια και χωρίς ψευδώνυμα εφόσων γράφουμε επώνυμα όλοι στη δημοθοινια,τι απάντηση προσδοκάτε κ ΝΟΜΟΤΑΓΗ ;σ.σ(δέν υπάρχει και κανένας Σωκράτης εδω γύρω να ρωτήσουμε περί του τί σημαίνει ΝΟΜΟΤΑΓΗΣ..)

Φιλικά Σταμάτης
Πραγματικα, για χαρη των μετεχοντων, των υποκειμενων της μεθεξης, τα ασωματα φαινονται υπο μορφη σωματικη οταν εμφανιζονται στον αιθερα να εχουν διαστασεις.
ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 649
Ἐγγραφή: Τρί 19/06/2007 17:41

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ » Κυρ 15/03/2009 14:53

Κε Γιάννη, με όλο τον σεβασμό αφού είναι ανυπόγραφο, η ταπεινή μου άποψη είναι ότι δεν θα έπρεπε να "ανεβεί" στην Δημοθοινία, γιατί παραβαίνει τον κανόνα της περί επωνυμίας.
"ΓΕΜΙΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΤΩΡΕΣ"!
ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΟΔΥΣΣΕΥΣ

Δημοσ.: 598
Ἐγγραφή: Δευ 21/03/2005 18:26

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Κυρ 15/03/2009 15:52

ΧΕΡΙΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ἔγραψε:Πλάκα έχει η προσπάθεια ερμηνείας...ο νικητής κερδίζει 7 διανυκτερεύσεις στο νησί της Δήλου :clap: :clap:

Κύριε Γεώργιε εσύ τι ερμηνεία θα μπορούσες να δώσεις...?

Μιλάς έτσι επειδή μιλάς εκ του ασφαλούς..? Η μιλάς με τέτοιον τρόπο επειδή έχεις αποκωδικοποίησει το όλο κείμενο του Κου Φουράκη και αυτά που βλέπεις να γράφουν οι συμπορευτές μας σου φαίνονται αστεία...?
Τουλάχιστον έγινε μια προσπάθεια επεξήγησης του όλου κειμένου από κάποιον διότι θεωρεί ότι είναι άποψη του και θα ήθελε να την μοιραστεί με όλους εμάς..

Ναι και ο Κος Φουράκης σεβάστηκε το γεγονός ότι ο συμπορευτής μας ήθελε να κρατήσει την Ανωνυμία του..Που είναι το πρόβλημα...?

Γιατί λοιπόν και εμείς να μη κάνουμε ακριβώς το ίδιο πράγμα..? Να εκφράσουμε την άποψή μας ? Να προσπαθήσουμε κομμάτι κομμάτι να ολοκληρώσουμε το παζλ...?

Φιλικά
Καραγκούνης Γεώργιος
Τελευταία ἐπεξεργασία ἀπὸ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τὴν Κυρ 15/03/2009 20:37, ἐπεξεργάστηκε 1 φορὰ συνολικά.
Ου πάνυ ημίν ούτω φροντιστέον, τι ερούσιν οι πολλοί ημάς,
αλλ' ό,τι ο επαϊων περί των δικαίων και αδίκων
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 323
Ἐγγραφή: Δευ 16/10/2006 00:26

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΓΟΥΛΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ » Κυρ 15/03/2009 17:19

Γιώργη θα προτιμούσα να προσπαθούσαμε να "σπαταλάμε" τον χρόνο μας σε μελέτη των αρχαίων και της ιστορίας παρά να προσπαθούμε να βρούμε μία φαινομενικά υποψιασμένη λύση για το εν λόγω κείμενο.
ΓΟΥΛΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΧΕΡΙΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Δευ 16/03/2009 00:13

Απάντηση για τον Καραγκούνη Γεώργιο..
Το Κύριε δεν χρειάζεται, η ευγενια στα λογία και οχι στις πράξεις απο την σύντομη πείρα στην ζωή μου έχουν δείξει οτι πάντα κρυβουνε κάτι(κακοπροαίρετα και κολακείες συνήθως) .
Τώρα εκ του ασφαλούς που με λες...δεν μπορώ να το καταλάβω ...εαν πω πατατα τι θα χάσω? την αγάπη σας ,το καλήμερα σας,το σπιτι μου, την οικογενια μου? πάντως είμαι άνθρωπος που δεν φοβατε το ρίσκο αλλα πότε του δεν τσογαρει. Αλλά είναι κρίμα που δεν κατάλαβες τι πάω να πω με τις διανυκτερεύσεις στην Δήλο(Εδώ μπορείς να ακούς τον Αλέξανδρο να με κράζει πάλι για ουφολαγνο κτλ κτλ :D :D ) που σημαίνει οτι δεν υποτίμησα το γραφομενο του Νομοταγή ούτε την άξια απο αυτά που έγραψε ο κύριος Ιωάννης.

Τώρα για την επίλυση του γρίφου(και εάν είναι) οι παράμετροι είναι πολλοί.
Πχ μπορεί να είσαι εσύ ο Νομοταγής γιατί θιχτικες για μια κουβέντα που ειπα που ουσιαστικά δεν την κατάλαβες.Αλλο ειναι οτι δεν κατέθεσες άποψη αλλα είπες σε έμενα γιατί δεν καταθέτω ...είναι σαν να το εχεις κανει!;;και επίσης επειδή είσαι απο Χαλκίς επίτηδες να έγινε η αλλαγή απο το Αιγαίο στο Ιόνιο για να μην ψάξει κάποιος πονηρός την βάση δεδομένων και σε βρει..η υποθεση ειναι σωστή εάν βρήκα τον σωστό δήμο και το μέρος. Άλλα επίσης μπορεί και να μην υπάρχει και να είναι μια βοήθεια του κυρίου Ιωάννη η και κάποιος άλλος

Πάμε σε άλλη παράμετρο το μήνυμα δεν σημαίνει κάτι και απλά παρατηρούνται οι αντιδράσεις για κάποιο λόγο.Ίσως λόγο της εμφάνισης Εψιλον κατά την αναμενόμενη συγκέντρωση για επιλογή ατόμων κτλ(Αμαν πια ολοι θέλουμε να γίνουμε μελή :lol: :lol: )
Άλλη είναι οτι αυτό που έγραψε ο Νομοταγής αφού αξίζει να δημοσιευτεί το δημοσίευσε ο κύριος Ιωάννης αυτό είτε είναι σαν επιβράβευση για την προσπάθεια η όντως είναι κοντά ή έπεσε μέσα στο νόημά.
Άλλη Ένας σωστός δάσκαλος πάντα βάζει προβλήματα στους μαθητές του και πολλές φόρες τους βάζει εσκεμμένα λάθος για να δούνε οτι το σωστό ειναι λάθος και να μην ψάχνουν άδικα.
Άλλη είναι οτι είναι αναγραμματισμός όποτε χρειάζεσαι κρυπτογράφο για να τον σπάσει.Οι Αρχαίοι Ελληνες το δουλεύανε αυτό το σύστημα στα αγγεία κυρίως και εαν υποθέσουμε οτι ο κύριος Ιωάννης ασχολείται με την αρχαία Ελλάδα..είναι πιθανό.
Άλλη το μήνυμα δεν σημαίνει τίποτα και είναι κάποιο είδους διαφημιστικού τρικ(και είναι σίγουρο οτι θα είναι με σκοπό που αγιάζει τα μέσα) ...σίγουρα αρκετοί όπως και εγω ρωτήσατε δειχνόντας την ιστοσελίδα(μπας και το βρει κάποιος) και εαν βάλουμε το γνωμικό δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος εισαι ...αρα θα του αρέσει να βλέπει τα όσα γράφονται και να αυξάνει γεωμετρικά ο πυρήνας της ενημέρωσης (κατά αυτόν τον τρόπο).
Άλλη οτι ο κύριος Ιωάννης θέλει να ανακοινώσει κάτι σε οποίους το καταλάβουνε και ταυτόχρονα να αποφύγει τα πονηρά και άσχετα μάτια(λεγε με Google) .

Πάντως στην επίλυση γρίφων ...ο καλύτερος είναι ο Μέγας Αλέξανδρος που έκοψε τον Γόρδιο δεσμό στην προκειμένη περίπτωσή μείνει να ρωτησουμε τον ιδιο τον κύριό Ιωαννη τι σημαινει..εχω την εντύπωσή οτι κανενας μας δεν τον ρώτησέ..
Αναλόγως φιλικά και με χαβαλέ ΧΕΡΙ (αφού ολοι ετσι με φωνάζουνε )Α και μην λες σε δίδυμο(Ζώδιο) εάν έχει άποψη ιδού το αποτέλεσμά :lol:
ΧΕΡΙΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μέλος
Μέλος

Δημοσ.: 53
Ἐγγραφή: Πέμ 13/11/2008 02:55

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ » Δευ 16/03/2009 08:40

Παιδες ηρεμείστε δεν εισαστε νηπεια!!!!
Δεν καταλαβαίνω γιατι επιτεθηκαν στον κυριο του ανωνυμου μηνυματος.
Πολύ λογικο ειναι !!
Χρειαζεται προσοχη αυτου του ειδους η επικοινωνία μας!!
Διόνυσος
ΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 517
Ἐγγραφή: Τρί 27/03/2007 18:24

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ » Δευ 16/03/2009 12:40

Κύριε Γεώργιε.

Ίσως να είναι κρίμα που δεν μπόρεσα να καταλάβω τι εννοούσες με τις 7 διανυκτερεύσεις στην Δήλο, θα ήθελα όμως να μου πεις τι ακριβώς εννοούσες με αυτό.
Και θα ήθελα επίσης να μου πεις τι ακριβώς έχει πλάκα στην προσπάθεια της ερμηνείας γιατί και εκεί δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες…

Κύριε Γεώργιε δεν θίχτηκα για μια κουβέντα που είπες και που ουσιαστικά δεν κατάλαβα (ίσως να είμαι και ηλίθιος) αλλά εάν παρατήρησες στην Δημοθοίνια δεν νομίζω κάποιος από εμάς να κάνει πλάκα και να αστειεύεται με τέτοιου είδους θέματα.
Όσο για το ποιος είναι ο Νομοταγής αυτό το γνωρίζει μόνο ο Κύριος Φουράκης και πρέπει όλοι να το σεβαστούμε όπως σεβάστηκε και ο ίδιος την επιθυμία να παραμείνει η ανωνυμία του . Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για το οποίο δεν ήθελε να δημοσιεύσει ο ίδιος το κείμενό του, αν ήμουν εγώ όπως αναφέρεις πίστεψέ με θα το είχα ήδη κάνει.

Όσο για τις παραμέτρους που αναφέρεις το αφήνω γι αυτούς που γνωρίζουν…
Ου πάνυ ημίν ούτω φροντιστέον, τι ερούσιν οι πολλοί ημάς,
αλλ' ό,τι ο επαϊων περί των δικαίων και αδίκων
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος

Δημοσ.: 323
Ἐγγραφή: Δευ 16/10/2006 00:26

ΝΟΓΙΕΠΕ ΣΟΡΠ ΝΟΓΑΤ

Δημοσίευσηἀπό ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ » Δευ 16/03/2009 14:42

Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα λέει ο σοφός λαός,λέω χαριτολογώντας
ρέ παιδιά νομίζω οτι ο Παναγιώτης το έπιασε το μήνυμα
ΓΟΥΛΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ἔγραψε:Γιώργη θα προτιμούσα να προσπαθούσαμε να "σπαταλάμε" τον χρόνο μας σε μελέτη των αρχαίων και της ιστορίας παρά να προσπαθούμε να βρούμε μία φαινομενικά υποψιασμένη λύση για το εν λόγω κείμενο.

Είπατε τις απόψεις σας τέλος δέν χρειάζεται να αναλύσουμε το σκεπτικό του καθενός,αν και πιστεύω οτι στην Δημοθοινια μπορούμε να γράφουμε ελεύθερα και χιουμοριστικά άμα λάχει... :)
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ἔγραψε:..αλλά εάν παρατήρησες στην Δημοθοίνια δεν νομίζω κάποιος από εμάς να κάνει πλάκα και να αστειεύεται με τέτοιου είδους θέματα.
Όσο για το ποιος είναι ο Νομοταγής αυτό το γνωρίζει μόνο ο Κύριος Φουράκης και πρέπει όλοι να το σεβαστούμε όπως σεβάστηκε και ο ίδιος την επιθυμία να παραμείνει η ανωνυμία του . Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για το οποίο δεν ήθελε να δημοσιεύσει ο ίδιος το κείμενό του, αν ήμουν εγώ όπως αναφέρεις πίστεψέ με θα το είχα ήδη κάνει.

Όσο για τις παραμέτρους που αναφέρεις το αφήνω γι αυτούς που γνωρίζουν…

Κατ΄ εμέ σωστή ειναι και η άποψη του Βαγγέλη
ΑΝΑΓΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ἔγραψε:Κε Γιάννη, με όλο τον σεβασμό αφού είναι ανυπόγραφο, η ταπεινή μου άποψη είναι ότι δεν θα έπρεπε να "ανεβεί" στην Δημοθοινία, γιατί παραβαίνει τον κανόνα της περί επωνυμίας.

Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα να μην το σχολιάζαμε,άλλωστε ας κοιτάξουμε καλύτερα την συμπεριφορά μας και στο τι ''εμείς΄΄ κάνουμε για το καλό του τόπου μας και ας αφήσουμε τα ανούσια σχόλια για τους ΝΟΜΟΤΑΓΟΥΣ..
Ο καθένας μας ξεχωριστά στο ''περιβάλλον'' του μπορεί να δράσει με την συμπεριφορά του τις σκέψεις και τις πράξεις του...
Τα κουτσομπολια δεν τελειώνουν ποτέ...
ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΕΙΑ όμως...
Πραγματικα, για χαρη των μετεχοντων, των υποκειμενων της μεθεξης, τα ασωματα φαινονται υπο μορφη σωματικη οταν εμφανιζονται στον αιθερα να εχουν διαστασεις.
ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
Ενεργό μέλος
Ενεργό μέλος

Δημοσ.: 649
Ἐγγραφή: Τρί 19/06/2007 17:41

ΠροηγούμενηἙπόμενο

Ἐπιστροφὴ στην Γενικά

Παρόντες

Παρόντες σὲ αὐτὴ τὴν Δ. Συζήτηση: Δεν ὑπάρχουν ἐγγεγραμμένα μέλη καὶ 0 ἐπισκέπτες